Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólag mit lehet tenni a...

Utólag mit lehet tenni a vízes fal ellen?

Figyelt kérdés
Nyáron vettünk egy rossz házat règebbit. Apránkènt újítjuk fel. 1 szoba meg a fürdő kèszen van. Viszon a szobában ugye újra lett vakolva glettelve, le lett festve. De az oldalfalakon látszik a nedvessèg foltokban hogy vízes. Èn nem mindenhez èrtek de kicsit utána olvastam. Valószínűleg talajvíz. Mit lehet tenni így utólag vele? Esetleg a többi helyisèggel is így járhatok, előtte mit èrdemes tenni?

2017. jan. 30. 10:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha olvasgattál a témában, biztosan láttad, hogy léteznek utólagos falszigetelési technikák. Nézzetek ilyen céget, lehetőleg referenciákkal, az állapotfelmérés, faldiagnosztika többnyire ingyen van, ha utána velük csináltatjátok meg a munkát. Az sem biztos, hogy talajvíz, bár az a legvalószínűbb.

Amíg ez nincs megoldva, addig fölösleges bármilyen felújítást, festést, egyebet végezni, mert ahhoz, hogy a fal rendesen kiszáradjon, általában le kell verni a régi vakolatot, és speciálisat felvinni rá.

2017. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

utólagos lábazati vízszigetelés nem olcsó mulatság.

több lehetőség is van, de mindegyik elég drága.

gondolom régen kátránypapírt tettek (már ha tettek) a falazat alá, ami mára már elporladt, és ezért szívja fel a tégla a vizet.

esélyes hogy az összes helységben számítani kell rá, hogy fel fog vizesedni a vakolat.

először meg kell vizsgálni hogy miből van az alapja a háznak, régen nagy mészköveket raktak le a földbe, majd arra falaztak.

ez a rosszabbik verzió, mert a mészkő úgy viselkedik mint egy szivacs, folyamatosan szívja fel a talajnedvességet és szépen magában is tarja addig, még a tégla tovább nem szívja.

ha betonból van, akkor valamivel jobb a helyzet.


én eddig 2 fajta utólagos vízszigetelést láttam/csináltam, mind a kettő tökéletesen megoldotta a problémát.

ebből az egyiket magatok is meg tudjátok csinálni, ez az injektálható szigetelő anyag.

ebből egy tubus 10 ezer forint, és kb 1-1,2 méterre elég, attól függ hogy milyen vastag a fal.

tehát durván 10.000ft/méterrel lehet számolni.

hátránya, hogy csak téglához vagy egyéb kerámia falazó elemekhez lehet használni, vályoghoz, betonhoz stb nem.

(ebben tudok tanácsot adni, sokszor csináltuk már)

a másik eljárás a lemez préselés.

erre nem tudok méter árat mondani de egy durván 100 négyzetméteres régi parasztházat 1,5 millióért csinált meg egy cég tavaly, ez a legdrágább úgy tudom.

aztán van még ez úgynevezett elektromos vízszigetelés, ezt nem ismerem csak hallottam róla, fogalmam sincs mennyibe kerül és hogy mennyire megbízható, de itt tudsz róla olvasgatni:


[link]

2017. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
biza jó pénzért lehet szigeteltetni...ameddig ez nem történik meg addig csak kb a mennyezetet éri meg csinálgatni mert a falak kidobott pénz.
2017. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen házakon addig semmit se csinálj míg a vizszigetelés nincs meg. Mert kidobott pénz. A fürdő már kész sajnos. Persze a csempe takarja a falat a másik oldalon annál jobban nyomja a salétromot. A szakaszos falbontás a legjobb , ha kátránypapírt terítesz az alapra és visszafalazol. Ha alap sincs az is kell utólag. Legjobb ha magadnak csinálod így a legolcsóbb méterenként haladva.
2017. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Persze a fürdőben le kell verni az új csempét alul és a járólapot is valószínű körben
2017. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Még az sem biztos, hogy kell utólagos szgetelést csinálni, ĺátatlanban nem lehet megmondani a vizesedés okát... nem csak a lábazati szigetelés hiánya okozhatja, pláne nem egy régi háznál... jó lenne egy szakinak megmutatni...
2017. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Pláne nem egy régi háznál? Főleg azoknál hiányzik az alsó szigetelés
2017. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
12:40 es hozzászóló! Az injektáló szigetelèsről mit tidhatok így utólagosan? Igazából nem látim annyira veszèlyesnek. Ezt a házat 15 èvig nem lakták előtte. Újravakoltuk ès amit leírtam. Ès az oldalfalon is alul látszik de kisebb rèszek a többi helyen nincs. Hát nehezebben fogom fel mert 26 èves lány vagyok ès sok mindemt èn vakolok csak nem mindent tudok ezekszerint. Pontosabban tanulom ès a gyakorlat is meg van csak erre nem számítottam.
2017. jan. 30. 15:34
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem eszik olyan forrón a kását. A vizesedés mértéke sokféle lehet. Először talán azt kellene tudni, hogy téglafal-e, vagy vályog. Utána kint körül kellene nézni, nem történt-e olyan földmunka (mondjuk a szomszédban), melynek révén a föld magasabbra került, mit a fal szigetelése. Azt is meg kellene nézni, hogy mi van az aljzattal. Lehet, hogy csak egy darabon ki kellene szedni fél méter szélességben, 40-50 cm mélyen és kaviccsal feltölteni. Az is lehet, hogy elég, ha meszes vakolatra cseréled a cementest. Előbbi ugyanis nem tud szellőzni, míg utóbbi igen. Szóval így látatlanba elég nehéz megmondani a tutit.
2017. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
Azért lenne jó tudni milyen fal mert ha jól tudom a befúrásos injektálós szigetelés beton vagy tömör téglánál jó csak vájognál nem.
2017. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!