Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba felújítás ára?

Fürdőszoba felújítás ára?

Figyelt kérdés

A fürdőszobát újra szeretném csempéztet+járólapozni, és kicserélni a wc-t és fürdőkádat, lefesteni a falat.

A festést megoldom én, így azzal nincs probléma.

A csempét, járólapot, wc kagylót és fürdőkádat megveszem, illetve ha tudom, hogy mi és mennyi más anyag kell, akkor azt is megveszem.

Tehát egy szakemberre a munka lényege maradna: leszedni a csempét, felszedni a járólapot, lerakni az újat, kicserélni a wc-t és kádat.

A fürdőszobánk kicsi, az alapja kb. 1,6x2,6 tehát kb. 4,2 nm, amiből kb. 3 nm a járólapozott terület. Jelenleg 1,65 magasságig van felcsempézve, tehát 10-13 nm környékén van a csempézett felület.

Vidéken élünk faluban.


Egy ilyen munkáért kb. mennyi a reális ár, amit kérhet egy szakember?



2017. febr. 5. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Helyileg hol vagy, mert nagyon nem mindegy.

Ha magad szeretnél festeni, akkor valószínűleg nem vagy kétbalkezes. Miért nem te távolítod el a csempét és a járólapot? Sokat meg tudnál ezzel is spórolni.

2017. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%

Igazából tényleg túl sok tényezőtől függ, hogy meg lehessen mondani.

Nem mindegy, az se, hogy mázolt csempét raksz le, vagy hasított gránitot, hogy helyileg hol van a ház, mennyire pofátlan a melós... Mi most csináltunk teljes lakásfelújítást, és a a tapasztalat, hogy rengeteg a pofátlan kontár. Kérj árajánlatot több embertől, legalább 3, és kérjél tanácsot ismerősöktől, hogy ki dolgozik szépen. Csak akkor fizess, ha kész a munka, és az igényeknek is megfelel. Mindig, azaz MINDIG kérj számlát a megvett anyagokról, vagy menj el a vásárlásra, mert súlyos tízezrekkel rövidíthetnek meg! Nyomatékosítsd, hogy akkor fizetsz, ha úgy csinálta a munkát, ahogy kérted.

2017. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
69%
Ja és még annyit, hogy az a tapasztalat, hogy aki igazán jó szakember, arra sokszor 1-1,5 hónapos várólista van.
2017. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem két éve anyag és munkadíj 900 ezer volt, kb. ugyanekkora fürdőben. Igaz, Budapesten. De a burkolat felszedés után kiderült, hogy betonozni kell, és a mosógéphez új vezetéket húztak villanyórától. Ebből a munkadíj emlékeim szerint kisebb hányad volt kb. 400 ezer.
2017. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Normál csempét és padlólapot akarok lerakni. Szinte a legolcsóbbat, tehát semmi extra, de ezeket megvenném, hogy ne a szaki járjon utána és bűvészkedjen a számokkal...


Helyileg Szabolcs megye.

2017. febr. 6. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, a főanyagokat magam vettem. És amikor azt nézed, melyik a legolcsóbb csempe, gondolj arra is, hogy kb. 20 évig nézegetni fogod. Ugyanígy nem szabad olcsó kádat, csapokat venni, egy-két év alatt (nem vicc) tönkremennek. Inkább gyűjts még normális anyagokra.
2017. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van annyi, hogy tudnék venni a drágából, de az olcsó sem csúnya, így nem bánnám, ha évekig azt kellene néznem. De szerintem téged elég csúnyán átvertek.


Szóval a kérdés továbbra is nyitott.

2017. febr. 6. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Magára a burkolásra 60-80.000 Ft reális így látatlanban. Azt viszont nem javaslom, hogy nagyon olcsó lapokat válasszanak, hiába tűnik szépnek is, mert sajnos rengeteg olyan fajta lap van, ami 1-2 hetet sem bír életszerű használat mellett. Privátban szívesen adok több információt is.

Dr. Burkolat

2017. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!