Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kültéri burkolást hány fokban...

Kültéri burkolást hány fokban lehet elkezdeni? Ha éjszaka plusz fokok vannak akkor lehet már csinálni?

Figyelt kérdés
Nincs pénzem szakira, de ügyes kezem van, mindent én csináltam amit lehetett a házunkban. Összel építettem egy teraszt, de leburkolni már túl hideg/vizes volt. Jövö héten 12 fok lesz nappal, este +5. Esö nem lesz. Nekiállhatok?
2017. febr. 14. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező


Tartósan, minimum 10 fok legyen éjszaka.


Üdv

2017. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Alacsony páratartalom mellett 1 fok is elég tartósan 1-2 napig. De ha befóliázod és teszel be valami hőtermelő egységet -10 fokig is mehetsz tartósan.
2017. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még nem állnék neki a burkolásnak. Az aljzatnak és a levegőnek is minimum +5 fokosnak kell lennie ahhoz, hogy később ne legyenek gondok.

Azonban szakember nélkül egy terasz burkolás meglehetősen rizikós vállalkozás. Megfelelő technológia- és segédanyag nélkül hosszútávon többe fog kerülni ez a jelenlegi "spórolás", mivel a javítás és újraburkolás költségei többe kerülnek, mint elsőre rendesen kiviteleztetni szakemberrel, aki garanciát is vállal a munkájára.

Ezt tudom tanácsolni a tapasztalataim alapján. Mindenesetre, ha mégis úgy dönt, hogy nekiáll, akkor inkább későbbi időpontot javaslok, amikor már éjjel sem 1-2 fokok vannak és megfelelően ki tud száradni az aljzat is.

További kérdés esetén keressen bizalommal. Dr. Burkolat

2017. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak ha erősen + van éjszaka is.

A technológiai leírást pontosan kövesd (rétegrend, keverési arány, anyagvastagság, száradási idők pontos betartása).

Ha amúgy ügyeskezű vagy bátran vágj bele, legalább tudod, hogy semmi nem lett elsunnyogva

2017. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!