Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazán csere, de hogyan?

Gázkazán csere, de hogyan?

Figyelt kérdés

"2016.06.30-tól nyílt égésterű ErP direktíva hatálya alá tartozó készüléket csak társasházi gyűjtőkéményekre csatlakozó készülék cseréjeként szabad felszerelni!"

Mindenütt ebbe a szövegbe akadok, de én nem társasházban lakom!!!

Egy kertes házban ahol kazánház van kialakítva a fűtő berendezésnek és egyetlen kémény van építve(a szabályoknak megfelelően béléscsővel), kizárólag a gázkazán használatához, akkor miért nem lehet egy gázkazánt egy ugyanolyan típusúra csak már modernebbre cserélni?? Például: egy FÉG C12-est--új FÉG C12-esre???

Különösen , ha azt árulják is!!!



2017. febr. 22. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert nem lehet, és pont. Kérdezz meg egy gázszerelőt, de mi pl. azért nem cseréljük le a kazánt, mert csak a szabvány szerint elfogadottat lehet már beépíteni, ugyanolyat, ami van nem.

Amíg ez normálisan működik, addig maradhat, szóval nem kötelező lecserélni, de ha cseréljük, akkor kötelező az új szabvány szerintire.

2017. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt miért nem mondják meg kötelezően, hogy miből????
2017. febr. 22. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Modernebbre cserélheted, sőt csak modernre, méghozzá olyanra aminek sokkal jobb a hatásfoka. Az viszont a kondenzációs.

Ezen kár itt variálnod, ez van. Nem tőlünk függ.

2017. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem variálok, csak próbálom a logikát megtalálni, erre a kényszert kiváltó intézkedésre.

Nem tudom, kik a "tőlünk függ", de semmi képen nem gondoltam, hogy Te(Ti?) találtad-találtátok ki.

Én arra gondoltam,hogy az íróasztalnál pöffeszkedő, magas fizetéssel, gyakorlati tapasztalat nélkül, empátiával nem rendelkező senkiházi mennyi ember(család) életét keseríti meg, teszi tönkre egy ilyen rendelettel, amivel csak még nagyobb veszélybe sodorják az embereket. Ráadásul duplán!!!

Először azért , mert emberek tömegeinek nincs ennyi pénze(100ezrek vagy millió) így törvénytelenségre kényszerítik, másodszor pedig a feketén barkácsolással valódi életveszély alakul ki.

2017. febr. 23. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendeletekbe ne keress mindig logikát. Kitalálta az EU, hogy energiát kell megtakarítani, ki kell vonni a forgalomból az energiapazarló berendezéseket. Ez nem csak a kazánt érinti, de számos rendelet van ezzel kapcsolatban. Ilyen a porszívó teljesítmény, vagy a sima izzó is.

Neked egy megoldásod van, hogy amíg lehet, addig javíttatod vagy veszel uilyen használtat, és a 2-ből csináltatsz egyet. Erről az utóbbir megoldásról több helyen hallottam.

Azt, hogy a rendeletet itt Mo-on, hogyan segítik elő az már egy itteni téma. Nézz körül, keress támogatásokat, pályázatokat.

2017. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. febr. 23. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!