Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központifűtés gerinc fektetés...

Központifűtés gerinc fektetés miatti régi parketta bontás és visszarakás. Hogyan?

Figyelt kérdés
Üdv! kérdésem egyszerű, a megoldás már nem biztos. A fűtés egyik gerincét szeretném a betonba bevésni (rejteni) és ehhez az oldalfal mellett fel kellene szednem a (régi szoc.) parkettát egy csíkban. Nem tudom, hogy ez lehetséges-e, és ha igen, akkor hogyan...? Csak remélem, hogy nem kell az egész szobában felszedni... Segítő válazokat, esetleg linkkeket, fotókat előre is köszönöm!

2017. febr. 26. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A betonba bele kell vágni azt utána ki kell vésni tisztítani ehez legalább 3 csíkot fel kell szedni hogy hozzáférj.
2017. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ragasztott, akkor megoldható Mint ahogy megírták. Vissza is rakható, viszont újra kell csiszolni, lakkozni, hogy normális legyen.(remélhetőleg nem szegezett parketta, mert akkor bukta minden)
2017. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen mintába van rakva a parketta.

Ha pl. átlósan fut a szobában fonott mintában akkor az szívás.Szinte az egészet bonthatod fel.Nem könnyű meló, és drága is, bontás, újra ragasztás csiszolás,lakkozás.

Ha halszálka,vagy szalag mintába van rakva akkor nagyobb az esély rá hogy nem kell az egészet felbontani, de én nem vacakolnék a régi parkettával, főleg ha már nem is szép.Valószínűleg egy új laminált parkettának kissebb lenne a költsége mint a régit rendesen helyreállítani.

2017. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen szakaszold ki a régi vezetéket, és a falba vésve köss be egy újat.
2017. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!