Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell a könyveket...

Hogyan kell a könyveket felrakni a polcra?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy fura kérdés, de állítva vagy fektetve a jobb? Ha fektetve rakom, akkor vagy úgy teszem, hogy a gerincére írt cím rendesen olvasható legyen (de ilyenkor a könyv hátulsó borítója van fölül) vagy úgy, hogy a gerincen lévő cím van fejjel lefelé (ilyenkor ez elülső borítója van fölül a könyvnek). Nekem ez nagyon nem tetszik. Nem értem, miért írják a címeket így a könyv gerincére? Ha állítva teszem le a könyveket, akkor esztétikailag megfelelő, de az károsítja a könyveket, nem? Vagy pont a fektetett könyvek sérülnek?

2017. jan. 21. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A könyvespolcomon állítva vannak a könyvek már évek óta, és semmi bajuk. Szerintem jobban néznek ki így. Ha a ploc két végén van támaszték (nem dőlnek el a könyvek) nem lesz semmi bajuk. :)
2017. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Akkor maradnak nálam is állítva, fektetve nagyon nem tetszik.

2017. jan. 21. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Állítva. Ha fektetve teszed fel a könyveket, hogyan veszed ki az alsót, ha olvasni akarod? Én állítva láttam még mindenütt, de ha tanácsolhatom, témák szerint rendszerezd, azon belül meg egy író egy helyre menjen természetesen, és ha még azon belül is rendszerezni akarod - nálam így van a versesköteteknél - akkor ABC-sorrendbe tedd az írókat.
2017. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jan. 22. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elférnek. A könyvesboltban is sokáig állnak így is úgy is.
2017. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Nézz körül egy könyvtárban, máris belátod, hogy állítva érdemes.


Egyébként nem mindegyik könyvnek kerül fölülre a hátulsó borítója, ha fektetve teszed a polcra úgy, hogy rendesen olvasható legyen a gerince: pl. az angliai kiadású könyveknek épp fordítva szokott lenni, mint a magyaroknak.

2017. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!