Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb benzin és olajálló festék?

Figyelt kérdés
A motorom tankját szeretném lefesteni belülről, így hogy sikerült nehezen eltávolítani a rozsdát. Tudna valaki ajánlani egy olyan festéket ami jó minőségű és olaj és benzinálló? Nem akarom hogy lemarja. Egy simson tankról lenne szó.

2017. márc. 6. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Üdv.!

Supralux Tiszakorr vörös alapozó.


A többi 1k festék, amit esetleg benzinállóként hirdetnek, nem jó. Az maximum csak az időszakos vagy ráfröccsenő benzint bírja ideig-óráig.


Én a 42 éves MZ-m tankját csináltam meg. mechanikai tisztítás, majd forró vizes+citromsavas 2 napos áztatás, végül a Tiszakorral való alapos átforgatás, kb. két hét szellőztetés a teljes átszáradásig.

Ezt egy éve csináltam meg, még semmi baja..

2017. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Olyan festék nincs. Értelmetlen belülről lefesteni a tankot, mert a keverék benzinben lévő olaj megvédi a fémet a korróziótól.

Az autóknál se festéssel oldották meg a korróziós problémát, hanem úgy, hogy műanyagból csinálják az üzemanyagtartályt.

Százhalombattán a fém tartályokat belülről viszont bevonják a rozsdásodás miatt, de ott speciális kétkomponensű epoxi alapú bevonatot alkalmaznak (tudom, én is csináltam). Először homokszórás, aztán speckó 2K-s cinkalapú alapozó, aztán a szintén 2K-s fedő réteg a megfelelő vastagságban. A felület olyan kemény lett, hogy csavarhúzóval nem tudtuk megkarcolni. Nagyon speciális anyagok voltak, hétköznapi ember kizárt hogy hozzá jusson a festékboltban.

20-30 kg-os kiszerelés, és 15.20 ezer forintos kilónkénti ár.

2017. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Értelmetlen belülről lefesteni a tankot, mert a keverék benzinben lévő olaj megvédi a fémet a korróziótól."


Sajnos ez tévhit!

2017. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Nagyon speciális anyagok voltak, hétköznapi ember kizárt hogy hozzá jusson a festékboltban. "


Létezik kis mennyiségű, kiskereskedelemben kapható 2k tank felújító készlet.

Viszont az ára 20ezer körül van.

Nyilván ez lenne a legjobb megoldás.

Ahogy korábban említettem, a citromsavas rozsdátlanítás + Tiszakorr vörös festés nekem bevált, kellő átszáradás után nem oldja a benzin, nem vált le sehol.

2017. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Részben igaza van hogy megvédi a benzines olajos keverék, ha állandóan dugig van töltve a tank vele és előtte citromsavval a rozsdát kimaratták, de nekem arra van szükségem hogy akkor se induljon meg a rozsdásodás mikor üres a tank. A tankfelújító szettet néztem énis, itt angliában kapható de forintba átszámolva kb 35ezerbe kerül, akkor inkább veszek egy új tankot. Ez a supralux festék jól hangzik de nem látom sehol hogy benzin és olajálló lenne.
2017. márc. 6. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:

"Részben igaza van hogy megvédi a benzines olajos keverék, ha állandóan dugig van töltve a tank vele "


Nem, még úgy sem! Nekem van egy olyan kismotorom, aminek a tankja gyárilag nincs kifestve belül. Gyakorlatilag SOHA nem volt még üres a tankja, mégis elkezdett rozsdásodni, ráadásul a tank fenekén jelent meg először.

Másrészt, ha a benzin védené is, mennyire reális az hogy örökké csapig legyen tankolva?

Semennyire.

2017. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ez a supralux festék jól hangzik de nem látom sehol hogy benzin és olajálló lenne."

persze, ez nincs feltüntetve a leírásában, mert alapvetően kültéri fém tárgyak alapozására használatos.


veterán motoros körökben próbálta ki valaki (Dnyepr vagy Ural oldalon, nem tudom) sikerrel. Azóta páran megcsinálták, köztük én is.

Van aki arról számolt be hogy nem válik le ugyan, de benzin hatására némiképp felpuhult a bevonat.

Az én esetemben a teeljes sikert annak tudom be hogy nagyon sokat vártam a száradással (2 hét szellőztetés).

Az első adag benzint ugyan pirosra festette, de ez a jelenség a második tankolásnál már megszűnt.

2017. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen persze hogy a tank alja kezdett el rozsdásodni mivel az üzemanyag mindig feljön a víz tetejére, és köztudott hogy a magyar üzemanyagokban van minimális viztartalom a tankban lecsapódik. De témához visszatérve megtaláltam a tökéletes megoldást. A POR15-ös tankfelújító készletet.

Egy link hozzá ha valaki esetleg szeretne tankot felújítani. Otthon is kapható, így bárki megrendelheti hasonló áron mint Angliában.


[link]

2017. márc. 7. 13:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, ezt írtam, ez a leghatékonyabb megoldás, de viszonylag költséges.

A citromsavas-Tiszakorros megoldás megvan pár ezerből, de valószinűleg kevésbé tartós.

2017. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
amivel az autót festik az jó hozzá! első mi ez a forró vizes cucc? a forró víz nem marja a rozsdát :'DDDDDDDDDDDDDDDD
2017. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!