Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Átvertek a szaniterboltban?

Átvertek a szaniterboltban?

Figyelt kérdés

dömötör WC tartály akciósan kb. 4100Ft


vettem még egy schell sarokszelep csapot 1/2"-os

meg egy teflonszalagot.

[link]


ÁFA-s számlát nem kértem, tételesen nem tudom mi mennyi volt csak a wc tartály volt akciósan kb.4100Ft


majdnem 8000Ft-ot fizettem.


Átvertek?


Nem vagyok vízvezeték szerelő, fel sem tűnt, de ez a csap máshol 1000-1500Ft, így utólag megnézve.


Nem olyan nagy összeggel, de 2000Ft-tal szerintem több.

Rossz érzés. Átvertek?


Csak pénztárblokkot kaptam a végösszegről.



2017. márc. 6. 19:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
Így soknak tűnik, de lehet az akciós 4100 Ft nettó ár volt, még rászámoltak 27% ÁFA-t. Ha nagyon foglalkoztat a dolog, menj vissza a boltba, biztos segítenek.
2017. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
dehogy, bruttó ár volt. OBI-ban is 5000Ft ami mindig drágább.
2017. márc. 6. 20:13
 3/30 A kérdező kommentje:

[link]


írja is hogy bruttó, de még ha a teljes árat veszem, akkor is sok a 8000Ft


Március 7-ig van az akció, úgyhogy benne van még.

2017. márc. 6. 21:00
 4/30 anonim ***** válasza:

Milyen márkájú a teflonszalag?

Ha loctite, akkor rendben van, az drága

2017. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
ott van a link a kérdés alatt, nem tudom milyen talán román vagy olasz a név alapján, és mondta az eladó az pár száz forint.
2017. márc. 6. 23:11
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Ha valami nem pontos akkor is leginkább saját magad verted át. Miért nem nézed meg a boltban mi mennyibe kerül? Kb., majdnem, körül... Túl sok az ismeretlen... Figyelmetlen vagy, nehéz megemészteni, és inkább hibáztatod a boltot mert az könnyebb, pedig a hibát magadban kellene keresni...
2017. márc. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki annyiért árulja a holmiját anennyiért akarja. Mellesleg első blikkre a sarokszelepet 2500-ért dobta az első webshop... Ha a boltban nem kérdezed meg mennyi és megveszed így jártál. Akkor vert volna át, ha azt mondja 500 ft a szelep, neked meg kiszámlázza 3000-ért.
2017. márc. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Jól mondod, pont ez történt. Az 1000Ft-os sarokszelepet kiszámlázta 3500-ért. Ne magyarázd meg a lopást. Piaci ár van, nem úgy van az, hogy csak úgy annyiért adom, amennyiért jónak látom. A piac leszabályozza még a sarokszelep árát is.



[link]

2017. márc. 7. 07:22
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

Hehe...ezen közgazdászként jót röhögtem. Persze, a piac határozza meg az átlagos árat...de, ha valaki olyan lökött/figyelmetlen/sürgős/akármi és megveszi, ha drágabban adom, akkor miért ne adjam? Kereslet-kínálat! :-)

Egyébként jól mondja a korábbi hozzászóló, te voltál a béna. Teljesen milyen kicsi a bolt, a szád attól még a helyén van, megkérdezed, hogy mi mennyibe kerül, utána fizetsz.

Ez pedig nem áldozathibáztatás, hanem rávilágítás arra a tényre, hogy van mit tanulnod az esetből. :-)

2017. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%

Állami monopóliummá a sarokszelep forgalmazást!!

Te hülye vagy? Ha 50.000 HUF-ért adom a sarokszelepet, ami máshol 1.500 HUF és te megveszed, akkor vége a történetnek. Jól mondja az előző, kereslet-kínálat. Vagy parasztosabban, amíg van lószar, van rá veréb is.

Más kérdés, hogy ilyen mértékű árkülönbség azért a NAV-ot is érdekelni szokta.

2017. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!