Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kádnál ez a lefolyórács...

Kádnál ez a lefolyórács okozhat lefolyási problémákat?

Figyelt kérdés

A kád a folyókába folyik, mely letesztelve elbírja elvezetni a csap teljesre nyitott vízáramát. Ellenben a kádban ha nem kezd el örvényleni a víz, zuhanyzás közben egy kis vízgyülem mindig kialakul, hol eltűnik az örvény miatt és teljes a lefolyás, hol nem. Számtalanszor próbáltam már pumpálni, a kád és folyóka közti rövid szakaszt, nem hozott eredményt, tisztának tűnik. Kezdtem gyanakodni a lefolyórácsra. A kádban pontosan a képen látható lefolyórács van. Okozhat ilyen problémát?

Ha nem ez a probléma oka, akkor lejtési gondok vannak, mert nagyon régi építésű a lefolyórendszer.

[link]


2017. márc. 23. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Több minden lehet. A rács önmagában nem okozhat problémát. lehet, hogy kisebb a cső lejtése, és lassabban vezeti el a vizet. Ha régi, akkor a lerakódás bele lehet "kövesedve" is, amit pumpálással nem tudsz eltávolítani. Talán lefolyótisztító és csőgörény kombinációval. De a kád alatt is van szifon, ha hozzáférsz ezt nézd meg, de ha régi....akkor problémás lehet. Talán szét sem lehet szedni, vagy cserélni kellene, Vagy épített kivitelű, és ahhoz szaki volna jobb.
2017. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A középen lévő rögzítőcsavar menete tele van rácsavarodott hajszálakkal.
2017. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
19:56-os köszönöm, a lerakódásra már én is gondoltam. A kád alatt szerintem nincs szifon, mert a kádból a cső a folyókába vezet, de 100%-ig biztosan nem tudom. Van erre valamilyen mód, hogy biztosra tudhassam?
2017. márc. 23. 22:51
 4/7 A kérdező kommentje:
21:26-os, pumpálásnál kijöttek kisebb hajcsomók, nézegetve nem látom. Bevilágítva kéne látni valamit?
2017. márc. 23. 22:52
 5/7 anonim ***** válasza:

1#

Folyóka nálad mi? A szifon egyben bűzelzáró is ìgy kellene lennie. Próbálkozz több alkalommal dugulás elhárìtó granulátummal. Akár ezek után is lehet pumpálni. Hátrány lehet, a granulátum által meglazìtott anyag a csőfalról a csőbe szakad ès eldugìtja. Ehhez több granulátum ès csőgörèny kellhet. Pumpálásnál engedj a kádba 30-40 cm magas vizet. A túlfolyót fogd be vizes ruhával ès ìgy pumpáld meg gyor egymásutánba a lefojót. Ha más lefojó is csatlakozhat a csőre( mosogató mosdó) ott is dugd be a le

fojókat.

2017. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Folyóka nálad mi? A padlószifon, padlólefolyó, vagy padlóösszefolyót hívtam annak.


Kösz a tanácsot, próbálkozni fogok. Kristályos formátumú citromsavról mi a véleményed? Talán kicsit olcsóbb portéka mint a lefolyótisztító, bár..


A padlószifonban el kell érnem, hogy eltömítsem a kád felé vezető ágat, hogy fel tudjam telíteni vízzel. Krumplit vagy mi a fenét dugjak bele?

2017. márc. 25. 00:29
 7/7 anonim ***** válasza:
A citromsav nem jó. max vízkőoldásra mosógépbe. A duguláselhárítók erős lúgok. Ezek képesek feloldani a szerves és zsíros lerakódásokat.
2017. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!