Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A régi festéket leoldotta az...

A régi festéket leoldotta az új. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden: más színűre szerettem volna átfesteni egyetlen falat. Egy kis próbafelületen nem volt gond, megszáradt, tökéletesen nézett ki. Ahogy újrakezdtem, itt-ott elkezdett leoldódni az alatta lévő réteg. A nagy része kész van, de néhol egyenetlen. Mit tegyek, hogy ne kelljen az egészet újrakezdeni? Mivel lehet kiegyengetni a falat? Nem tökéletesnek kell lennie, hanem hatékonynak.

2017. ápr. 5. 23:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: gipszkarton falon van, mindkét réteg diszpó.
2017. ápr. 5. 23:33
 2/8 A kérdező kommentje:
A spaklinál értelmesebb válaszokat várok, nem fogom az egészet lekaparni!
2017. ápr. 5. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Erről tegyél már fel egy fotót, mert ilyen nem létezik, hogy a diszpó "leoldja" a korábbit. Hogy segíteni tudjak látnom kéne mi a probléma.
2017. ápr. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erről tegyél fel fotót légyszi, mert ilyen nincsen, hogy a diszperzit leoldja a korábbi réteget. Látnom kéne, hogy segíteni tudjak.
2017. ápr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De ha felpattogzott az alsó réreg, azt festés előtt le kellett volna kaparni ahol laza, fixálni, glettel kijavítani, és úgy festeni. Valószínű az első réteg is poros felületre lett felvíve,és nem kötött rendesen a karton felületéhez. A nedvességtől most gondolom felhólyagosodott.

Lekapar, kiglettel, lefest. Más más megoldás nincs ha ez a probléma.

2017. ápr. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Számomra nem teljesen egyértelmű, hogy mi is történt.


Jól kötött, azonos festékréteget nem fogja feloldani a következő (hacsak nem még nedvesen van újrafestve).


Ha az alap felület úgymond poros, tenyérrel végigsimítva pigment/ festék a kézen maradt akkor azt fel oldhatta, de ez esetben csak színben változik amit kiold az alatta lévőből színanyagot. Az keveredve a rávitt réteggel átszínezi így csíkos, foltos lehet.


Az egyenetlen szó alatt mit értesz? Mert számomra az amikor hepehupás.


Ha csak a színe egyenetlen (csíkos/foltos) ez velejárója lehet, a színváltásnak, főleg egy erősebb színnél, pl bordó nagy felületen eléggé észrevehető, az egyenetlen fedés. Javasolt minimum 2 rétegben festeni. Meg minden színt ha nem fed elsőre tökéletesen.

A ritkára kevert festék is okoz egyenetlen szín fedést.


Ha a leoldás alatt azt érted, hogy felvállott helyenként a festék akkor valószínűleg mélyebben kell keresni a problémát még az első festéseknél ami nem tapadt megfelelően az alaphoz (ez esetben a gipszkartonhoz, pl csiszolás után nem lett portalanítva/ alapozva).

Vagy már annyi réteg festék van rajta, hogy ennyi volt és megadta magát.

2017. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak amatőr festő vagyok, viszont az kb 20 éve aktív, ilyennel még nem találkoztam. De szerintem találgatások helyett kérdezd meg egy szakembertől, fotóval ha tudod. Az interneten elérhető egy szakember, Szobafestő attila tőle lehet kérdezni bátran, segít ha tud. Nekem is nagyon segítőkészen válaszolt.

[link]

2017. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te ennek az embernek a menedzsere vagy, hogy őt hirdeted minden hsz.-edben? Kicsit már sok, pláne hogy annyira nem jó szakember, mint ahogy beállítod...
2017. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!