Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáz üzemű átfolyós vízmelegítő...

Gáz üzemű átfolyós vízmelegítő engedélye?

Figyelt kérdés

Vettünk egy gázos lakást. Kihívtuk a gázszerelőt az egyik konvektor miatt. Neki tűnt fel, hogy gyakorlatilag új az átfolyós vízmelegítő. (Aminek mi örültünk...)

Állítólag arra nehezen kaphattak engedélyt, mert nem olyan egyszerű a cseréje.

2 hét múlva jönnek ellenőrizni a gázt. Mi várható?


Mi a legrosszabb, ami történhet? Leszereltetik a készüléket? Lezárják a gázt? Büntethetnek?


Mit lehet tenni? 500.000 ft-os átalakítás (zárt égésűre, tervekkel, mindennel, nem fér bele. Villanybojler nem igazán opció, nem azért vettünk gázos lakást, hogy 3-szor annyit fizessünk villanyra)


2017. ápr. 8. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Az EU-s rendelet nem vonatkozik azokra a vízmelegítőkre, ami társasházakba gyűjtőkéménybe vannak kötve. Itt nincs is más megoldás.Ezeket az átfolyós vízmelegítőket cserélni csak azonos teljesítményűekre lehet, és csak a hatásfok javulhat, amit az újak bőven tudnak.

[link]

Tigáz oldalán:3 bekezdés [link]

2017. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem igaz.


Illetve amit a kazánokról ír, az az eus rendelet tényleg nem érint, de ilyenből van néhány.


Pl gyűjtőkéményes rendszernél nem lehet készüléket cserélni. Akármilyen terv, vagy "engedély" van rá (DE NINCS!) nem lehet.

Ha 50 éves a készülék, akkor azt az 50 éves fost kell tákolgatni.

A tigáz nem ad engedélyt ugyanolyan teljesítményű készülékre, tudom, kérdeztem, nem járható út!

Se a tigáz, se a kéményseprők, se a katasztrófavédelem (mivel nekik is van beleszólásuk) nem engedi!


A javasolt megoldás, mindenhonnan: villanybojler.

Csak arra leszek kíváncsi, mikor egy 40 lakásos házban mindenki beköt egy közel 2 KW-os villanybojlert, hogy fog leégni a ház.

2017. ápr. 8. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is gyűjtőkéményes és átfolyós vízmelegítő, és 1 hónapja érdeklődtem utána több helyen, lehet cserélni ugyan olyan teljesítményre. Nagyobb teljesítményre a gyűjtőkémény miatt tilos. És a kéményseprőknél mondták, hogy eddig be kellett jelenteni a cserét, de már azt sem kell.
2017. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3 as irta.Hasonlóra lehet cserélni,mindössze olyan gáz szerelőre van szükség,akinek van jogosultsága a garanciális papirt aláirni .Különben veszik a garancia .

Amit az 1 es írt,EU s előirást,kb januárban visszavonásra került .Fő oka az volt,hogy a lakosság ekkora költségeket nem tud bevállalni .

2017. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!