Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízzáró szilikon tömítés...

Vízzáró szilikon tömítés cseréjénél mire kell figyelni? Szakmai tanácsokat tudnátok adni egy laikusnak?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Konkrétabban ?
2017. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Epitett zuhanyozo aljan peneszes mar a szilikon, oldalan szivarog az alja. Ki szeretnem venni a szilikont es ujat kenni a helyere, de felek, hogy esetleg rosszabb lesz, meg tobb helyen lesz szivargas. Van ra jo modszer, hogy sikeruljon?
2017. ápr. 30. 07:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Megoldható a régit barkács késsel/pengével ki kell szedni.

Zsírtalanítani megszárítani és mehet az új sziloplaszt.

(ha nem értesz hozzá jobb volna 1 vízszerelő hozzá)

2017. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ragaszd körbe a rést szalaggal
2017. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Férfiemberről nehezen tudom elképzelni, hogy elrontson egy ilyen műveletet.
2017. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár gyakorlati tanácsokat sajnos nemigen kaptam.
2017. máj. 9. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Lényegében már kaptál választ,de jobb lenne készítenél 1 fotót és feltöltenéd ide.

Akkor konkrét kivitelezésre vonatkozó tanácsot is kaphatsz.

2017. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Fogsz egy tapétavágót és végig vágod a csempénél, meg a kádnál. hogy ki tudd szedni.

Ha műanyag a kád vagy zuhanytálca, akkor csak ügyesen, mert nyilván nem akarod összekarcolni.

Ezután szépen megtisztítod a felületeket, ne legyen koszos, zsíros. Takarítás után szárazra törlöd, mert nedves-vizes felületre nem tapad az új szilikon.

Ha ez megvan akkor szépen folyamatos csíkban betöltöd az új szilikont és hagyod legalább 12 (de inkább 24 órát) kötni mielőtt összevizeznéd.

Szép egyenletes felület kialakításához használhatod az ujjad.

2017. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem arról győztek meg, hogy inkább forduljak szakemberhez, mert épített zuhanyozóról van szó, az aljazatnál is cserélni kell a csempék között. Így ha egy ezredmilliméter szigetelés nem tökéletes, egy idő után vizesedni kezdhet az alattam levő.
2017. máj. 29. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!