Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kerítésemet mivel tudnám le...

Kerítésemet mivel tudnám le kenni? Ezek a darazsak állandóan rajta vannak és szó szerint leszedik a festéket. Motorolaj szóba jöhet?

Figyelt kérdés
Fenyő kerítésről van szó, már nem tudom hányszor kentem le, de mindig rajta vannak a darazsak. Mondták, hogy jó a fáradt olaj, de az fekete én ha vennék rá ezt a sima motorolajat és azzal kenném le utána át lehetne kenni lazúrral is? Vagy ugyanúgy leszednék a darazsak? Bármi tippet meghallgatom.

2017. máj. 20. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

favédő alapozó nem elég jó?

Mi azzal kentük le, sehol egy darázs.

2017. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nálunk is széteszik a darazsak a kerítés léceket, vagyis csak ették mert azóta lecseréltem szélezetlen akácfa deszkákra.

ez már kemény nekik :)

motorolaj és a lazúr kombináció tuti felejtős.

fáradt olajjal láttam már hogy kentek le kerítést, iszonyat büdös nyáron mikor süti a nap, kb mintha valami vegyipari üzemben lennél, olyan szag volt.

2017. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor a sima Motorolaj? Az is büdøs lenne?
2017. máj. 20. 14:40
 4/13 A kérdező kommentje:
Első te jó helyen laksz. Meg nem tudom fenyő e a tiéd. Ez is le volt alapozózva
2017. máj. 20. 14:42
 5/13 A kérdező kommentje:
Használt napraforgó olaj? Az is büdös lenne?
2017. máj. 20. 14:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha napraforgóolajjal kened be, még én is megrágom.
2017. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a sima is büdös, mert abból is kipárolog a szag ha melegíti a nap.

meg ha le is akarod kenni akkor készülj fel hogy többet lazúr festékkel (meg semmi mással, max olajfestékkel) nem fogod átkenni.

2017. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Le is fogom kenni mert így a darazsak szedik szét, de akkor maradjon a fáradt olaj?
2017. máj. 20. 16:27
 9/13 anonim válasza:

Ne hogy fáradt olajjal vagy napraforgó olajjal fesd le nem szárad meg soha , büdös lesz és igen jó légy fogónak , porfogónak.

Attól függ mennyit szánsz rá? A lenolaj kence 1 000,- Ft / kg.A templom kapuk is azzal vannak beeresztve és 100 évig is tartós ha ezt választod melegítsd fel 60 fokra akár,jobban beivódik a fába.A másik a Xilamon utána a Xiladecor drága de jó minőségű.

Ennél még jobbak is vannak de arany árban.

2017. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na jó, #9-es, de a templom kapu 10 centi vastag fából van, a kérdező kerítése meg egy centi vastagból.


Kérdező, miért nem lehet egyből lazúrozni?

Vízbázisú vékony lazúrral ha rendesen 3 alkalommal beereszted rosszabb esetben 6-7, jobb esetben 8-10 évig nincs vele gondod.


Ha már összeolajozod, nem érdemes utána lazúrozni, mert nem issza be a fa úgy ahogyan kellene.


Napraforgó olajjal pláne nem érdemes bekenni, mert néhány napig még oké. De aztán, ahogy a meleg hatására elkezd a növényi olaj megavasodni, úgy lesz egyre büdösebb. Míg az ásványi olajok nem avasodnak, a növényi és állati olajok megavasodnak! És büdösek avasan.

2017. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!