Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkonvektort gázkazánra vagy...

Gázkonvektort gázkazánra vagy központi fűtésre (fatüzelés) cserélni kb mennyibe kerül 70 nm-es házban?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ,de 1 millió azért kell,hogy legyen rá
2017. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én jófogáson és egyéb hirdető oldalakon 2 év alatt, tehát nem hipp hopp, bontott/használt cuccokból,

20kw vegyes kazán

1000liter puffertartály

wc fürdőbe egy kis radiátor és egy törölköző szárítós radiátort

2 szobába és az előszobába 3 nagy radiátort

ezeket szépen összegyűjtögettem összesen kicsivel 300 felett...

újonnan inkább milliót közelítene.

szóval a kérdés ebben a formában megválaszolhatatlan.

2017. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha legálisan csináltatod, akkor a következők kellenek:


- Gázkémény kiépítése, ez kb. félmilla a nulláról.

- Kondenzációs gázkazán (470E körül újonnan az üzembiztosabbak)

- Gáz terveztetése, terv engedélyezése, hálózat kibővítése. Sokmindentől függ, pl. meglévő cső keresztmetszet, távolságok, stb. Saccra 130ezer.

- Radiátorok - megint meg kell nézni, mekkora tagszám, darabdszám szükséges helyiségenként. Mondjuk 15-20ezer/helyiség.

- Csövek, fali kampók, csőidomok, csapok, kiegyenlítő tartály vagy nyomástartó tartály - ha zárt rendszered.

(én ezt kerülném) Saccra 40ezer.

- Szerelők munkadíjai. A gázost részt át is kell vetetni, jegyzőkönyveztetni.

Én másfél misi környékére saccolom, ha addig újabb idióta törvényekkel nem szomorítják tovább a lakosságot...

Komolyan, egy rémálom ami gázügyben megy. Másfél évszázadig jó volt, ahogy volt. Relatíve minimális balesettel mindez - mármint a többi dologhoz képest. Ám ehelyett egyre bonyolultabb, megbízhatatlanabb és sokkal költségegesebb telepítésű, üzemű, szervizű rendszerekkel jönnek elő. Hát felrobbanni, megmérgeződni biztosan 10..20 emberrel évente kevesebben fognak, de megfagyni és életveszélyesen kifázni, nyomorogni jó pár ezerrel többen... Na mindegy. AK. (Alrópai-Kurnijó ... Ahogy Kell.)

2017. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!