Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hulladékhő hasznosítás lehetsé...

Hulladékhő hasznosítás lehetséges ilyen módon?

Figyelt kérdés
Vegyünk a példához egy sima fatüzelésű kazánt. Ha úgy csinálom meg a kéményt, hogy abban réz csőkígyó fut a falak mentén körbe, és abban kő kinyerés céljából vizet cirkuláltatok, lesz valamilyen káros következménye? Engem baromira zavar, hogy a kéményen 2-300 fokos füst távozik, ugyanakkor a kazán hatásfoka 25-30%. Hagyjuk most a faelgázosító kazánokat, maradjunk a kérdésben elhangzottaknál, ha kérhetem.

2015. márc. 11. 15:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy mi van, ha a duplafalú kéményben a vas füstcső és a téglafal között tekergőzik a csőkígyó?
2015. márc. 11. 15:26
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább hasonlóban gondolkozz.


[link]

2015. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
olyan alacsony hatasfoka lesz igy a hulladekho hasznositasnak, hogy nem is erdemes megcsinalni.
2015. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom, 2-es, nem én fingtam a passzátszelet. Szóval kitalálták már előttem. Van infod az áráról?
2015. márc. 11. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg itt tudsz infót kérni.


[link]

2015. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt csakis kéményen kívüli hőcserélővel próbáld meg, mert ha a kémény falát kezded el hűteni, akkor lesz annyi kátrányod, amennyit még életedben nem láttál.
2015. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Láttam már nem kevés kátrányt, uccsó! Sokat variálok a fűtéssel, s egy időben a kandalló füstjét egy cserépkályhába vezettem. Ott alaposan elszédítettem a füstöt, de annyira, hogy következő évre le kellett rövidítenem az útját. No, akkor volt dolgom 4-5 centi vastag kátránnyal. :)) De köszi, hogy megemlítetted.
2015. márc. 11. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:

mivel már tapasztalatod van, érdemes lenne utánaolvasnod is a dolgoknak előtte, mert így sok károd lehet (van).


a linkelt cucc jó ötlet

2015. márc. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű egyrészt nem lesz huzat. És a füstgázból kondenzvíz keletkezik ami savas és szétmarja a kazánt. persze ha nem hütöd nagyon vissza müködhet
2015. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább egy puffertartályt köss be rendes vezérléssel. 5 tél és bejön az ára.
2016. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!