Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes lenne szigetelni a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Érdemes lenne szigetelni a külső falat?

Figyelt kérdés

Tíz méter hosszú három méter magas épületrészt szeretnék leszigeteltetni, mivel nincs pénzem többre. Ez a rész a WC-fürdőszoba-konyha-kamra lenne.

Elég nagy anyagi gondokkal küzdök, és erre is kölcsön kellene kérnem.

A szigetelés oka, a penészesedés megállítása lenne.

Vajon mennyibe kerülne az erre szánt Austrotherm Grafit szigetelőanyag?


Köszi a válaszokat.



2017. máj. 22. 09:32
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, nem értek hozzá.


A ház a '70-s években készült. Egy sor salakblokk, amit apukám készített darabonként és egy sor tégla. Máshol nem penészesedik a ház, csak itt, ahol a főzés miatt és a fürdőszobai páralecsapódás miatt vizesedik. Már a hosszabb kommentben leírtam, a hibákat, hogy É-oldalú a fal végig beleértve a nappalit és a hálószobát is, azok nem penészesednek. A fűtési problémát is leírtam, és azt is hogy megoldhatatlan a korszerűsítés, anyagi okok miatt. Itt a páralecsapódás a gond, és az É-i oldal. :(

2017. máj. 22. 11:59
 12/45 A kérdező kommentje:
Ki írt trágár kifejezést, mert nem tudtam végig olvasni a kommenteket? Most ez miatt fennakadtam a szűrőn!
2017. máj. 22. 12:05
 13/45 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elejéről.......

A konyhában és fürdőszobában keletkező pára vízgőz formájában keletkezik, vagyis meleg, és a meleg levegő felfelé szál, vagyis ha penészedsz a hideg fal-födém miatt, akkor először a mennyezetnél kezdenél penészedni!!! Viszont a mennyezetnél nincs bútor a falon vagyis a gyakori és intenzív szellőztetéssel a párakicsapodást orvosolni tudod.

Viszont ha a falazatba a föld felől kúszik fel a nedvesség a kapillárisokon, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy minél több szabad felületet engedsz neki és intenzíven szellőztetsz és próbálod melegen tartani a falat.

A Nikecellel való szigetelés nemhogy megoldaná a problémádat de még ront is rajta, mert teljesen párazáró anyag, így a pára nem tud távozni a falazatból, még inkább vízesedni fog a fal és még magasabbra fog emelkedni a vizesedés. Ha nem nikecellt hanem kőzetgyapotot használnál akkor jobb lenne a helyzet, mert a közetgyapot páradiffuziós ellenállása egészen minimális, ott inkább a ragasztó fogná vissza valamelyest a páraleadást, de az sem vészes.

Felmerült bennem még egy kérdés.....nem lehet hogy a falban van szívárgásotok? Mondjuk egy rosszul tömített vízcső vagy lefolyó miatt?

2017. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
71%

Én a vízszigetelés hiányára nem gyanakodnék, hiszen a csempe lezárja a felszívódó víz útját, tehát az felkúszna a csempe fölé, és ott okozna problémát.

Véletlenül nincs terméskő a fal aljában? Mert az hőhidat tud képezni, és ott lecsapódik a pára.

2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

A konyha és a fürdő fűtve van?

Mert a szobákat gondolom fűtitek, de a vízes helységekkel mi a helyzet?

2017. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Kedves 13:28-s válaszoló!


A mennyezet felől nincs penészesedés egyáltalán. Csak a csempézett falon és az alján jelenik meg a penész.

Télen mikor nagyon lehűl a kinti hőmérséklet miatt az É-i oldal amelyről ez esetben szó van, akkor jelenik meg a pára. A szellőztetés elég gyakori és folyamatos tavasztól-ősz elejéig. Ha itthon vagyok és épp nem dolgozom, amely 12 órás műszakot jelent, az adott napokon. Ilyenkor csak reggel van módom kiszellőztetni.

A bútort a férjem csinálta, és én elmozdítani sem tudom, ráadásul beépített konyhaszekrény U-alakban, amit szétszedni nagy csak egy nem tudok egyedül. Segítség kellene hozzá. A bútor a kb. nyolc éves és profillal van körbe lezárva a széle, így szellőzni sem tud alul. A lábazatáról, már rég el lett távolítva a takaróléc vagy hogy is hívják.....olyan rápattinthatós profilokkal ha jól írom. Egy 12 cm magas, hosszú műanyag élfóliával ellátott, bútorlapból vágott léc. A lábakhoz tartozik egy nem teljesen záródó műanyag karika amivel fel lehet rakni a bútorra rögzített lábakra ezt a takarólécet.

Nem tudom eléggé érthető-e amit írtam, vagy összezagyváltam az egészet és érthetetlen lett az egész.


Valamilyen hasonló mint a képen van:


[link]


[link]

2017. máj. 22. 14:10
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, amit írtál, ügyes vagy. Ezek alapján számomra egyértelmű, hogy a konyhában a fal szellőzetlensége okozza a penészt. Kérdés, a kamrában/fürdőben van-e?
2017. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Kedves 13:18-s válaszoló.


Persze fűtve van, csak ha nem vagyok itthon és nem tudok folyamatosan fűteni, mert nincs aki fűtsön. Akkor lehűl a fal, és a radiátor nagyon messze van a konyha É-i falától, ez a baj. Az egyik baj. Kályhát berakni nem lehet a konyha kialakítása miatt. A fürdőben pedig a fűtést egy vastag cső adja ami nem az É-i oldalon van.

2017. máj. 22. 14:18
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
A bútort kellene elmozdítani pár centire a faltól.
2017. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm Miquel! :)


Az ablakokkal szemben lévő fal az É-i, a K-i és a Ny-i oldalon is van bútor, ami zárt U-alakot vesz fel. A falra rögzített bútor, egyenes vonalú szintén. És a fenti bútortól lefelé csempézett az aljáig az egész U-alakban. Vagyis a bútor háta mögött is. A radiátorok messze vannak az É-i oldaltól így nem tud átmelegedni a fal egész télen, mert ez a része a háznak már utólag téglából épült '76-ban. Akkor nem tudom milyen téglákat lehetett kapni, a hagyományoson kívül.

2017. máj. 22. 14:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!