Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes lenne szigetelni a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Érdemes lenne szigetelni a külső falat?

Figyelt kérdés

Tíz méter hosszú három méter magas épületrészt szeretnék leszigeteltetni, mivel nincs pénzem többre. Ez a rész a WC-fürdőszoba-konyha-kamra lenne.

Elég nagy anyagi gondokkal küzdök, és erre is kölcsön kellene kérnem.

A szigetelés oka, a penészesedés megállítása lenne.

Vajon mennyibe kerülne az erre szánt Austrotherm Grafit szigetelőanyag?


Köszi a válaszokat.



2017. máj. 22. 09:32
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Kedves Miquel!

Köszönöm, hogy segíteni szeretnél!

Nagyon drágák ezek a készülékek az én fizumhoz képest. :(

Nem tudom megvenni sajnos.

2017. máj. 22. 20:26
 32/45 A kérdező kommentje:
A 20:21-s válaszomhoz, még annyit tennék hozzá, hogy nagyon sokáig ez a terület szőlő művelésű volt, amíg nem jött a akkor tanácselnök és ki nem osztotta jó pénzért a területet beépítésre. Nem tudom van-e köze ehhez az egészhez annak, hogy a régi emberek nem építkeztek erre a területre, vagy csak nem kellett nekik ez a terület, mert elvoltak azon a részen, ahol épp laktak. Vagy nem akart mindenki saját házat, mint most, pedig akkor 10-11 fős családok éltek egy házban. Ez csak egy gondolat, lehet semmi köze az egészhez. Az biztos, hogy nagy a talajmozgás is, mert egyszer körbe kellett vasalni a házat a 80-s években és nem csak nekünk.
2017. máj. 22. 20:35
 33/45 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném az egészet, hogy vennék egy olyan mérőkészüléket ami tud relatív páratartalmat és hőmérsékletet mérni (hygrométer), az választ adhat sok mindenre. 60% feletti páratartalom mellett már borítékolható a penész egy szigeteletlen fal esetén ha nincs intenzíven szellőztetve. Téli hidegben a vékony fal akár 10 fokkal is hidegebb a szóba levegőjénél, 60% páratartalom mellett 20 fokos levegőnél 12 fokos falfelületen már van lecsapódás, 40% páratartalom mellett ez az érték 6 fok.

Egy hőkamerás állapotfelmérés is azonnal választ ad a kérdésre.

2017. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Kedves 17:37-s válaszoló!

Az biztos, hogy nagyon jó megoldás a lábazat szigetelése!

2017. máj. 23. 06:30
 35/45 A kérdező kommentje:

Kedves 22:07-s válaszoló!

A hőkamerás felvételek választ adnának mindenre az biztos! Valahol szökik a meleg, ezeknél a régi házaknál.

Nem véletlenül laktak őseink jurtában, ami kerek volt. Ott nem szökött a meleg. Körberakták bútorokkal, szőnyegekkel...stb.

2017. máj. 23. 06:35
 36/45 anonim ***** válasza:

Nyílászárókról még nem esett szó.

Hermetikusan le van zárva a ház, mikor nem vagytok otthon, vagy van szellőzés?

Eleink ezt a problémát úgy oldották meg, hogy a konyhából nyíló spájzban mindig nyitva volt az ablak, az ajtók pedig akkoriban még nem légmentesen záródtak mint ma, tehát szellőzött a ház egész nap.

2017. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Ha légmentesen bezárkóztok, és kint hideg van, akkor ha a fene fenét eszik is telelehellitek vízzel a házat... arról nem is beszélve, ha pl főzöl is... én elsőkörben az állandó szellőzés megoldásán törekednék. Aztán ha az nem oldja meg, jöhet az okoskodás... de az szinte mindig megoldja a bellül keletkező párát.
2017. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Egy minimális kereszthuzat lenne a legjobb, déli oldalon minél lentebb a szellőző, északi oldalon meg minél magasabban.

És szépen kihúzza a párát.

2017. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek abban teljesen igaza van, hogy nem tud folyamatosan fűteni, és nem fűti ki a konyhát. Így a távoli falak sokkal hidegebbek, mint a belsők. Így a fűtött meleg levegő a helyiség túlsó felén egyszerűen lehűl és kicsapódik a pára. És az alsó részeken, sarkokon nehezen fordul a levegő, és az szinte semennyire sem melegszik. A salak blokk és a tégla közt sok a különbség, a salakblokk hasonló a betonhoz, tehát hidegebb a téglánál. Elég jól körbejárta sztem ő ezt a témát, de itt is kapott ötleteket. Az ő szemszögéből a távol lévő fel nem melegedő fal szigetelése megoldás volna. A leírásai szerint a szekrény mögötti részeken amúgy sem igen forog a levegő, hogy átmelegedjen, ahhoz sok idő kellene. Plussz fűtőtest is megoldaná, és a külső szigetelés, ami nem engedi hűlni a falat. De ezen a részen lábazati szigetelés is kellene, mert az alsó sarkok csakis így lesznek rendesen szigetelve(egyébként az alsó sarok alulról még hideg maradna).

A grafitos helyett sztem jó a sima szigetelőanyag is, ezt sokszor ott használják inkább, ahol vastagságot akarnak megtakarítani. Mert amennyivel drágább, annyi vastagságot lehet megtakarítani vele.

Gondolom a falat kézzel érintve is nagy a hőfokkülönbség, ez meg jelentős hőmérséklet különbséget takar már.

Mivel nem sokat tartózkodik otthon, így jelentős párát nem csinál, amit főz, az meg egy jobb szellőztetéssel ki is megy közben.

A spájz nem is penészedik neki, mert a zárt ajtó nem engedi be a meleg levegőt, ami a hidegbe kicsapódna, valamint itt azért nyitva tartják az ablakot, ahol a pára ki is megy.

2017. máj. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Jó az okfejtésed, utolsó, ezzel szerintem minden, a fizikában jártas ember egyetért. De én továbbra is azt mondom, hogy a hitelből megépített külső szigetelés helyett első körben bent kellene orvosolni a problémát. Gondolok itt páraelszívóra, párátlanítóra, egy sima, a konyhaszekrény mögé irányított ventilátorra, stb.
2017. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!