Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes lenne szigetelni a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Érdemes lenne szigetelni a külső falat?

Figyelt kérdés

Tíz méter hosszú három méter magas épületrészt szeretnék leszigeteltetni, mivel nincs pénzem többre. Ez a rész a WC-fürdőszoba-konyha-kamra lenne.

Elég nagy anyagi gondokkal küzdök, és erre is kölcsön kellene kérnem.

A szigetelés oka, a penészesedés megállítása lenne.

Vajon mennyibe kerülne az erre szánt Austrotherm Grafit szigetelőanyag?


Köszi a válaszokat.



2017. máj. 22. 09:32
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

07:20, 07:22, 07:25- válaszoló! Az ajtók és ablakok régiek, akkoriban vásárolták amikor építkeztek. elég jó német minőségű. Attól függetlenül nem záródik tökéletesen, de nem panaszkodom rá, mert mégis csak jó állapotban vannak. Kereszthuzatot szoktam csinálni, általában. A szoba ablaka és bejárati ajtó valamint a kamra ajtó egy vonalban vannak, és nyáron a fürdő-wc-kamra ajtó nyitva van állandóan.

Ráadásul van egy hívatlan vendég is a padláson, egy NYEST! Attól is félek, hogy be fog jönni a nyitott ablakon, és kárt tesz valamiben a keresgélés alatt.

Szeretnék megszabadulni tőle, de nincs rá pénzem, hogy megvegyem a SZUPERCELLA elnevezésű nyest élve fogó csapdát. Olvastam, hogy ha egy ilyen állat megjelenik, akkor több is jelen lehet, vagyis több populáció is keresztezheti egymás territóriumát. Ezért is lehetetlen megszabadulni tőlük. Meg egyébként is nagyon okos kis ragadozók. Ismerik az ember tevékenységét, és az ellenük irányuló kifogási módszert is.

2017. máj. 24. 08:31
 42/45 A kérdező kommentje:

07:41-s válaszoló és Miquel!

Mindkettőtöknek igaza van teljes mértékben!

2017. máj. 24. 08:34
 43/45 A kérdező kommentje:
.....mármint úgy értem a nyitott ablakot, hogy a szúnyogháló neki nem akadály.
2017. máj. 24. 08:36
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

A nyest nagyon jól elvan a padlásodon, nem fog bekéredzkedni a konyhádba. Sehova, ahol az ember sűrűn megfordul, ugyanis nagyon jó a szaglása. Más a helyzet a tyúkólban, ahol minden egyéb szagot elnyom a baromfiaké. Az is lehet, hogy nem nyested van, hanem mogyorós peléd. De az eredmény szempontjából mindegy, mert az sem megy be a lakásba.

Ha ennek ellenére is tartasz tőlük, léteznek perforált lemezek. Tetszetős formájúak is. Egy kamraablaknyi darab fillérekbe kerül. Ha ez sem tetszik, elsétálsz a fodrászodhoz, kérsz tőle egy marék hajat, és egy harisnyába kötve az ablak párkányára teszed.

De mondom, ezek teljesen feleslegesek mert nem fog keresgélni a te lakrészedben semmit, nyugodtan nyitva hagyhatod a kamraablakot.

2017. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

Kedves Miquel!


Megnyugodtam, ha nem jön be a lakásba.


Sajnos nyest van a padláson, tavaly augusztusban láttam őket, a diófa ágán közel a tetőhöz, mert onnan ugrottak a tetőre és rohangálnak a padláson. Ráadásul a melléképület tetején is hallom, hogy nappal fészkelődik, ha zajt hall. Láttam futni a melléképület hullámpaláján is. Szép kis állat, ennek ellenére nem kedvelem. Jó lenne valahova elűzni. Kutyát sem tudok tartani mert sok pénzbe vannak szegénykék, pedig régebben boxerünk volt. Mogyorós pele is lehetett a ház körül, mert egyszer telepakolt egy cipőt dióval, épp mikuláskor. :)

Ráadásul valami állat a pofájával hordta fel a betont egy helyről, de még nem jutottam el odáig, hogy elpakoljak onnan, ahol valószínűleg ásott a betonaljzatba. Csak azt nem tudom hogy hogyan tette, és mi volt az. Milyen fogai lehetnek, ha a betont rágta..... vagy a beton valamiért kikezdhető volt. Nem tudom mi a csudát akart. lehet téli szállást keresett.

2017. máj. 25. 18:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!