Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek melyik megoldás...

Gyullancs78 kérdése:

Szerintetek melyik megoldás gazdaságosabb cserép vagy lemez a tetőre?

Figyelt kérdés
Jelenleg cserepes,L alakú ház és a vihar szétverte a tetőnket

2017. jún. 6. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

S.O.S-be fólia...

nyilván cserép, lemez az nem akóházra való.

(ez az én véleményem)

2017. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
A lemeztető a leggyorsabban,és leggazságosabban elkészíthető .
2017. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Aki azt mondja nem lakóházra való,az nem ismeri ennek jó tulajdonságait,előnyeit .Több éve ilyenben lakom,és nem cserélném semmilyen másra .
2017. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

na jó akkor leírom miért is szar a lemez.

ha normálisan van megcsinálva, akkor nem sokkal olcsóbb mint a cserép, plusz van hátránya is.

egyik az, hogy esőnél eléggé hangos, másik hogy a lemez szinte nulla hőtároló képességéből adódóan, kis hőkülönbségtől is lecsapódik a pára a belsején.

ez azt eredményezi, hogy folyamatosan ott pang a vízpára a tetőléceknél.

na már most ezt kiküszöbölve, megfelelően ki kell szellőztetni, ami eleve többletköltség, mivel úgy kell megcsinálni a tetőt, hogy ki lehessen szellőztetni.

csináltunk már utólag lemeztető szellőztetést, 1 éves volt a ház, cserepes lemez volt rajta szarul megcsinálva.

úgy nézett ki a sztori, hogy amikor kivágtuk a szellőzőknek a lemezt, a lécek feketék voltak a penésztől, plusz tocsogott minden a víztől.

tetőfólia mindenképp kell alá, ráadásul nem a legagyibb, lécezni szintén kell.

ugyan úgy meg kell csinálni neki a felületet, mint a cserépnek, "szar tetőre" nem lehet felrakni, hiába is gondolják ezt sokan.

és ha már idáig eljutottál, hogy beleöltél egy csomó pénzt, akkor nyilván nem a legolcsóbb legvékonyabb lemezt fogod megvenni, ami 5-10 éven belül kifakul, és minimum elkezdni enni a korrózió.

normális lemeznek nem 1000 forint négyzetmétere, hanem bőven 2000 körül mozog.

akkor meg már elgondolkoznék, hogy meg e éri lemezzel befednem a tetőt, a praktikusabb és esztétikusabb cserép helyett.

persze van a B opció, hogy veszel valami ócska cuccot 1000-ért, ledobod a cserepet aztán a haverokkal felcsavarozzátok a régi lécezésre, oszt csókolom.

2017. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Má bocs,de még a palát sem szedtük le,és erre ment a nem gagyi fólia.A padlás egyébként is szellőzik,mert már kezdetben is voltak,de nem a tetőn szellőző ablakok .

Az eső egyátalán nem hallatszik be .

Természetesen a lemeznek sem 1000 volt m2 re.

Még valami,nem kalákába készült .

2017. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Voltak itt már minőségi tetőcserép vásárlók,akik 50 év garanciával vették. 2 év elteltével a máz kezdett lepusztulni,és már a gyártó,és a forgalmazó cég is megszünt.

Nem kell a lemezt ennyire gyalázni .

2017. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gazdaságosabb a lemez és gyorsabb is. Az viszont igaz, hogy hangos esőben. Nyilván ha nincs tetőtér és betonfödém van feletted nem hallod, de amúgy rohadt hangos ha tetőtérben laksz. Hiába van alatta gyapot, fólia, OSB lap is. És még a hó is úgy siklik le róla, mint a fika. Ugye ha olcsón kell nyilván nincs rakva kampó...
2017. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

45%-os 8 év épületbádogos és tetőfedői tapasztalattal "osztom itt az észt"

láttam már ezt azt.

leírtam a saját véleményem a lemezfedésről, aztán mindenki arra költi a pénzét amire akarja.

azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy síkpalára általában a kókler ácsok szoktak fedést csinálni, mert gyorsan hamar legyen meg a meló, rábeszélik a tulajt hogy ez milyen jó. nem kell a pala elszállításával foglalkozni, nem kell a bontásért fizetni, ráléceznek, gyorsan felszórják a lemezt felveszik a lét aztán mennek a következő pácienshez.


"2 év elteltével a máz kezdett lepusztulni,és már a gyártó,és a forgalmazó cég is megszünt."


hát nem tudom, se a Leier, se a Bramac, se a Terrán (korábban Mediterrán) cég nem szűnt meg, akik úgy általában forgalmaznak betoncserepet.

úgy tudom ők adnak 50 év garanciát, vagy ennél kevesebbet.

de így 10-15 év távlatából egyiknél sem látok lepusztulást, szóval érdekelne melyik ilyen cégtől származik ez 2 év alatt lepusztulós sztori? puszta kíváncsiságból.


"A padlás egyébként is szellőzik,mert már kezdetben is voltak,de nem a tetőn szellőző ablakok ."


a lemez és a fólia közötti részt szokás, vagyis kell kiszellőztetni.

attól hogy a padlásod szellőzik, még a fólia és a lemez közötti részen megáll a pára, ha nincs neki megfelelő szellőztetés.

2017. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Kerámia cserép XXL-s cserepek.A Tondach Twist cserepe kedvező hajlásszög és szarufa hossznál 27,5 kg/ m2 !2500 Ft/m2 áfásan!Ha esetleg valami oknál fogva egy egy cserép sérülne azt bármikor házilag is cserélhető.Amennyiben egy jó minőségű lemez 0,7 mm-s kerülne a tetőre az is alsó hangon 3500 Ft/ m2.Hátránya a páralecsapódás,az eső hangja és persze táblásan cserélni sérülés esetén szakembert igényel és nem egyszerű az sem.A páralecsapódás:Nyáron a hűtőből kivesszük az üdítőt és percek múlva megjelenik az üvegen a páralecsapódás.Ha a lemez mögé hőszigetelő kerül, akkor a szigetelőre vezeti rá folyamatosan a nedvességet!Én jó néhány ilyennel találkoztam mikor utólag kellett szellőzőt vagy más terméket beépíteni.Én biztosan a kerámia cserép mellett döntenék az XXL és azon belül is a Twist.
2017. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!