Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fagerendás mennyezetről...

Fagerendás mennyezetről festék eltávolítása?

Figyelt kérdés

Konkrétan a konyhánkról van szó, ott is csak 2 gerendáról, a mennyezet többi része jópár éve le lett gipszkartonozva. Az a problémám, hogy a gerendák évek óta fehérre vannak festve, szerintem nem a legszebb.

Illetve narancs vagy barackszínre festenénk a konyhát, elég ocsmány lenne, ha a gerendák fehérre lennének ismét festve, azt semmiképp nem akarom. Emellé nem is praktikus: főzök, dohányzunk is (sajnos) a konyhában így a fehér gerendákat kb heti-kétheti rendszerességgel suvickolom...

Le lehetne valamivel szedni a régi a festékrétegeket? Tudom, hogy szivatós, bár nem tudom mennyire. Ha tehetném maradna a sima "fa", ha sikerülne a festékrétegek alól elővarázsolni. Mit ajánlotok?



2017. jún. 9. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Csiszológép.

Bár én nem bajlódnék, egyszerűen átfesteném.

2017. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csiszológéppel le lehet szedni, de mindent terítsetek le, hordjatok ki, aki csinálja, hordjon védőszemüveget és szájmaszkot, iszonyú port csinál a csiszolás. Pláne, ha ki tudja, hány réteget kell leszedni. Ha sikerül, portalanítani kell, érdemes egy faanyag-védőszerrel, alapozóval lekenni. Ha szép a színe, erezete, akkor végül elég rá egy színtelen lakk.
2017. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 9. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Leégetni egyszerübb. Kevesebb kosz, gyorsabb munka. Hőlégfúvóvak vagy egy pb gázos festék leégetővel.
2017. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
max begyullad és viszi az egész házat :D
2017. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy vastag keményfa - vélhetően tölgy, ha eredeti - gerenda nem fog csak úgy begyulladni, ne izgulj.:-)
2017. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy több 10 éves totál száraz gerenda?
2017. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fenyőben sem tesz kárt. Vékony lécet is sokáig kell izzítani vele mire egy kicsit besötétedik tőle. Tűzgyújtáshoz is kicsi a teljesítménye.

Csak, hogy tudd miröl is van szó ;-) :


[link]

2017. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért én megnézném, amikor meggyújtasz egy gerendát hőlégfúvóval. Te nem tanultál az égés három feltételéről? Abban szerepel a gyulladási hőmérséklet. A kályhában is azért aprófával kezdik a begyújtást, hogy ez a feltétel teljesüljön. Egy gerenda külső feleletét hiába melegíted pontszerűen, amikor a többi része folyamatosan visszahűti.

Egyébként mondanám a kromofágot, csak azt meg nem túl szerencsés fej fölött felkenni.

2017. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!