Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » PUR habba vagy sűrű csemperaga...

PUR habba vagy sűrű csemperagasztóba érdemes beágyazni a műanyag fürdőkádat?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Én innen kukkoltam,hogy építsem be a kádat :) Azt írja: Stabil kád alátámasztás



Eleinte a kád alátámasztását én is kád lábakkal oldottam meg. Gyorsan és egyszerűen beállítható volt vele a kád, azonban mivel nem minden ügyfél vásárolt kádlábat, ezért más kád alátámasztás után kellett nézni. A kád fenék aláfalazás adta magát, majd réskitöltő purhab segítségével a teljes fenék alátámasztást nyert. Ez a kádalátámasztás módszer csak addig tűnik megfelelőnek, amíg egy extrém súly össze nem nyomja a purhab réteget, amely miatt az alátámasztás szinte meg is szűnik! Ezért más megoldás után kellett nézni. Így jutottam el a már jó régóta használt kádbeépítés, kád alátámasztás módszeréhez, a rég múltban is jól bevált habarcságyba fektetéshez.



És itt a forrás: [link]

2017. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Az én kádamhoz adtak lábakat. Persze az csak szintezésre volt nem tehertartásra. Beszinteztem raktam a kádba egy mázsa cementet. Majd jó sok purhabbal kifujtam az alját és körbe oldalt. Másnapra megkötött. Körbe lett falazva és stabil
2017. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ytong téglával támaszd alá
2017. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 stichelbaut válasza:
HA nem adnak hozza labat akkor kell venni par db YTONG teglat es azt olyan formara faragod amire csak akarod...
2017. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 stichelbaut válasza:
2017. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyikbe sem!


A műanyag kádakhoz minden gyártó kínál lábat. azzal kell installálni. Ha nem így teszed, könnyen alakulhatna ki aszimmetrikus terhelések, amik anyagfáradáshoz és a kád töréséhez vezetnek.


Ilyenkor a garancia sem lesz érvényes.

2017. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha előfordul,hogy elalszol a kádban,akkor jobb a pur~hab. A víz sokkal nehezebben hül ki,mint ha habarcsba volna rakva.

DE! Mint fentebb írták,ne csak az tartsa. Ytonggal támaszd alá.

2017. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!