Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás repedés?

Labello159 kérdése:

Panel lakás repedés?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy 8. emeleti panellakást. A panellakásban függőleges repedések találhatóak a külső és belső főfalak találkozásánál. Megnéztem az eredeti építész rajzokat. Azon szerepelt, hogy a két fal találkozásánál kizsaluzott betont öntöttek. Lehetséges, hogy ez az öntött beton és a panel beton eleme között alakul ki a repedés?

Ami érdekes, hogy a repedés alapból alig látszik, de ha rásüt a nap a házra vagy nagy a kinti és benti hőmérséklet között a különbség a repedés picit megnő. A repedéses csak a külső fal találkozásainál láthatóak, a lakás más sarkai és mennyezeti találkozások repedés mentesek. Van aggodalomra okom? Vagy ez normális, talán hőtágulási repedés? Ez normális jelenség? Egy statikus azt mondta, hogy a beton szerkezeteken gyakori a hajszálrepedés? Engem sajnos zavar és a sima glettelés festés után újra visszajön?



2017. júl. 16. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél fel képeket!
2017. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


mellettük a fűtés cső, látszik, hogy valóban hajszálrepedés.

Egy másik fórumon egy építész azt írta, hogy jellemző probléma és nem kell aggódni, ha beszigetelnék a házat megszűnne a gond.

2017. júl. 16. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez semmi, de ha már egy építész ezt mondta, akkor ennyi.
2017. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem vészes szerintem. Glettelj be a sarokba üvegszövet hálót!
2017. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Egy statikus azt mondta, hogy a beton szerkezeteken gyakori a hajszálrepedés"


Ez így van, de itt nem a vasbeton hanem glett repedt meg. Szépen üvegszövethálóval begletteled, lefested és többé nem reped meg.

Üdv, egy statikus.

2017. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


És annak mi lehet az oka, hogy a repedés akkor ''nagyobb'' ha ide süt a nap? éjjel amikor lehül a levegő vagy nem süt ide a nap akkor szinte teljesen összehúzódik.

2017. júl. 17. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hőtágulás miatt. mm-es mozgások vannak.

Pont ezért kell szilikonnal kihúzni a falak találkozásánál a csempefugát. Ha a "jóvanazúgy" szaki kitölti cementes fugázóval az éleket, majd jól megreped, és kipotyog, a lapok is felválhatnak emiatt.

2017. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!