Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 10 emeletes Bérházban lakunk,...

10 emeletes Bérházban lakunk, és felszedtük a szőnyeget, de a ragasztója lent maradt, amit nagyjából felkapartunk. A gond ott kezdődik, hogy fehér szőnyeget vettünk. A kérdés folytatódik lentebb, mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

ezért hogyha azt nem ragasszuk le a maradék szőnyegragasztóból a por vagy valami hasonló nem "száll fel" az új szőnyegre?


Hallottam olyat is, hogy kenjük fel aljzatkiegyenlítővel, és nem fog felszállni a por belőle. Ez mennyire igaz?



2017. júl. 30. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj az, ha felszáll a por belőle? Az a mennyiség, ami a szőnyeg alól ragasztóporként előkerül majd, mennyiségben nem is versenyezhet azzal a porral, ami kintről kerül be a lakásba, elenyésző mennyiség hozzá képest.

Én nem törődnék vele, ha nem olyan vastag, hogy átérezni a rá fektetett új szőnyegen keresztül, mikor mászkálsz rajta.

2017. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dzseri válasza:
100%
azért kíváncsi lennék, hogy a fehér szőnyeg meddig lesz fehér.
2017. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nem tudom számít e hogy bérház, gondolom 10 emeletes panel. Az aljzatkiegyenlítő régi építéseknél szinte mindig jól jön, mert sík lesz a padló. Se parketta se járólap se padlószőnyeg nem lesz hepehupás. A padlószőnyeg alja meg úgy is egy műanyag/gumi szerű réteg amin keresztül nem tudom hogy szállna fel a por. Jó mindegy. Én a helyetekben leszedném még előtte a maradék ragasztót és menne rá az aljzatkiegyenlítő.
2017. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szőnyeg alja nem gumi és semmi ilyesmi, valami szövet szerű. Egyébként aki vigyáz rá, a fehér szőnyeg fehér is marad :)

Lecsiszoltuk a ragasztót amennyire csak tudtuk, és aljzatkiegyenlítőztünk, köszi a válaszokat!

2017. aug. 14. 03:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!