Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a vakolás harmadik fázisa?

Mi a vakolás harmadik fázisa?

Figyelt kérdés
Házilag minden szaktudás nélkül vakolom a garázsom. Nagyon jól haladok grúzoltam a falat és felvittem egy folyami homokos mészhabarcsot ami gyönyörűen megkötött és eléggé erős jó nedvszívó szellőzik és rugalmas némileg. Viszont mivel béna vagyok és amúgy vékony a vakolat meg már halottam is róla egy harmadik réteggel szeretném festés elött bevonni ami jól el lenne simítva. Ehhez egy enyhébben homokos inkább cementes és mész nélküli anyagot használnék ami folyósabb. Tegnap kevertem ilyent ma még nem láttam milyen lett. Kérdés hogy használhatok e ilyen keveréket a vakolás befejezéséhez: 1 fangli cement, 1 fangli homok, víz.

2017. aug. 14. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mész kell bele, mert így nagyon "sovány" az anyag. Próbáld ki mésszel, meglátod mintha vajat kennél a kenyérre. Amire gondolsz az a simító-habarcs, amit 3-5mm vastagságban szoktak felhordani. Ez csak akkor lesz szép, ha az alap egyenes, ki van lécezve. Jó híg legyen (azért is kell bele a mész, hogy ne üljön le), fánglival szokták a nagy glettvasra rányomni az anyagot, és azzal mintha glettelnél hordod fel. Amikor meghúz eldörzsölöd fa, vagy XPS simítóval. Ha közben rád húz az anyag, korong ecsettel kicsit megvizezed.
2017. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták előnagyoltam. Szóval simítóhabarcsot csinálljak. Mennyi mész kell bele és mennyi más?
2017. aug. 14. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bohóckodj a kutyulással, vegyél kész zsákos anyagot, abban minden benne van a szükséges mennyiségben. Simítóanyag úgysem kell sok, lehet kevesebből megúszod, mintha külön vennél meszet, cementet, homokot. A legjobb cucc a baumit, interprojektet még az ellenségemnek sem ajánlom. Ha mindenképp keverni akarsz, akkor a cement-mész aránya ne legyen több mint 1:3, mert a sok cement rontja a simíthatóságot, mert kiüvegesedik a felület. Ragadni is a mésztől fog a malter, nem a cementtől. Homokot annyit rakjál bele, hogy a megkevert anyag alapvakoló sűrűségnél tapadjon még a kanálra. Szerintem a mész-homok aránya olyan 1:5-8 körüli, függ mennyire agyagos a homok. Ha jó a cucc, akkor behígítod olyan kefir-joghurt-híg tejföl állagúra, és mehet is a falra.
2017. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mészpótlót tegyél bele. Töredéke az ára a mészhez képest. "Zsírosabb" lesz tőle a habarcs is.
2017. aug. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A készen vásárolt anyaggal az a gond hogy a duna mellől ingyen van a folyami homok annyi van hogy fölösleges is van mészből ha nem elég, kapok még, a cementet meg nem tudom hova rakni annyi van. Fizetni nem kell érte pénzem amúgy sincs sok önellátó vagyok és ha veszek kész anyagot rámrohad a sok minden felhasználatlanul mert lustarágból több ezer forintért kikeverve veszem meg az anyagot. Nekem nagyok jó ha kikeverem magamnak. Eddig jó a munkám nem fogom a célegyenesbe elrontani.
2017. aug. 15. 05:27
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 nekem azt tanították hogy a mésztől télen szétfagy. Most hogy van ez?
2017. aug. 15. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!