Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen rendszerű/anyagú...

Milyen rendszerű/anyagú tolóajtót lehet felszerelni egy 50mmes alu profil szerkezetből épített gipszkarton válaszfalra?

Figyelt kérdés
A szoba végét szeretném leválasztani és így kialakítani a gardróbot. A lehető legvékonyabb falat építeném gipszkartonból, hogy minnél kevesebb helyet vegyen el a vastagság. Gondoltam 50mmes profilból csinálom, viszont szeretnék beépíteni egy legalább 180cm magas magas és 90cm széles tolóajtót. Milyen rendszert javasolnátok az ajtóhoz?

2017. aug. 27. 10:20
 1/8 A kérdező kommentje:
2m magas lenne az ajtó, elírtam hirtelen...
2017. aug. 27. 10:22
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valami esztétikusabb megoldás?
2017. aug. 27. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, eddig én is eljutottam, de nem gondolnám hogy az összes létező tolóajtót felfúrhatok egy 50-es acélvázra. Éppen ez a kérdés
2017. aug. 27. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Rögzìtsed a mennyezetre ès a karton falba nyìljon. Ìgy rejtett lesz, á plafonra meg mehet vastag sin. Elöbb az ajtót rakod fel, aztán a karton falat, felülről annyit takarsz lefele kartonnal amennyit akarsz. Az ajtó akár többrèteg karton is lehet fal vagy más szìnre festettde akár öntapadós mintás fóliával is bevonhatod. Könnyű, olcsó de elèg erős. Görgő felfogatásnál lemez v laposvas erősìtèst raknèk. De a kètoldali karton úgyis takarja. Keress függesztett felül görgős szettet, alul csak vezető van. De alsó görgővel is jó lehet.
2017. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remèlem èrthető [link]

Ha nem lógatod a mennyezetről az ajtót, akkor sint tedd deszkára kèt vègèn is támaszd alá deszkával. Deszka szèlessège adja a karton fal szèlessègèt. Ìgy a keretet megtámassza kètoldalról a karton fal. Ìgy is a falba nyìlna.

2017. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez rengeteget segített
2017. aug. 27. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!