Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes lenne egy ház falait...

Érdemes lenne egy ház falait szines pl T18-as trapézlemezzel bevonni?

Figyelt kérdés
A ház vakolt, még simítva nincs. Még ha nikecell szigetelést is rakok alá még akkor is sokkal olcsóbban be tudom magamnak szerezni mint a leggagyibb nemes vakolatot szigetelés nélkül.Időjárásálló, nem kell javítgatni, szinezett is, nem beszélve hogy nem kell mestert hívni. És nagyon hamar magunknak meg tudnánk csinálni.A későbbiekben a tetőt is ezzel szeretném. Pro-contra véleményeket várok.Előnyök-hátrányok mik lehetnek?
2017. szept. 3. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Csodálatosan nézne ki!

A műszaki megoldás, ha megfelelően van kialakítva a rétegrend akkor jó/megfelelő.

2017. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz kis hazánkban nem nagyon láttam még, de sok európai országban csinálják így. És egyáltalán nem bádoggettós kinézete van hanem egy trendi divatos háznak néz ki.
2017. szept. 3. 19:28
 3/8 A kérdező kommentje:

ez pl full lemez tetőtöl talpig.

[link]

2017. szept. 3. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:

"nem bádoggettós kinézete van hanem egy trendi divatos háznak néz ki"

De az nem is T18-as trapézlemez.

Vannak igen jól kinéző fémlemez homlokzatburkolatok, de az sem árban sem minőségben nem a trapézlemez kategória.

2017. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ez pl full lemez tetőtöl talpig."

Igen, az! De ez egy korcolt lemezfedés, mint írtam is ez nem a trapézlemez kategória!

2017. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez igaz. csak így elgondolkoztam hogy mi lenne ha... persze igy is ugyis osztani szorozni kell bármi is kerülne rá.
2017. szept. 3. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:

full tájidegen lenne. Most elképzeltem egy kádár kockát trapéz lemezzel :)


Technikailag semmi akadálya, rétegrendet tartsátok be. Skandináviában a sarkkörnél a könnyűszerkezetes házakon elterjedt megoldás.

2017. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonlót tudsz házilag szerelni a ruukki előkorcolt lemezével .
2017. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!