Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízteres kandalló tapasztalato...

Vízteres kandalló tapasztalatok érdekelnének. Érdemes-e?

Figyelt kérdés
2 szobát, konyhát, fürdőszobát kellene rákötni (régi parasztház), az egyik szobában nincs kémény, így azt nem tudom fűteni gyakorlatilag, csak a középső helyiségben van kémény, oda tehetném a kandallót. A radiátorok megvannak, kandallót kellene venni, plusz a szerelvények. Ha rendes kazánt akarnék, akkor kéményt kellene valahova csinálni, ami most már elég húzós.

2017. szept. 16. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem lehet rossz. Egy kémény 500 körül van már azt mondják.
2017. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Számolj vele, hogy a kandallónak elég vacak a hatásfoka. vannak ugyan jók, de azok fél milla tájékról indulnak. Ha nincs külső szigetelésed, akkor meg gyorsan ki fog hűlni a lakás, mert kevés a víz a rendszerben, ugyanakkor a kandallóban nincs ami tartsa a hőt. -Tűz kialszik hűl a lakás.
2017. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat.
2017. szept. 17. 09:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Én rakétakályhát javasolok puffertartállyal.
2017. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg cserèpkályha vìztèrrel. Igaz jòval drágább, de cserèbe jól tartja a hőt is.
2017. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Igazándiból a legolcsóbb megoldást keresem, persze, azért jó is legyen.
2017. szept. 18. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért javasoltam a rakétakályhát, mert azt te magad is meg tudod építeni, és az anyagköltsége is minimális.
2017. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána nézek a rakétakályhának!
2017. szept. 20. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!