Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri hődobot tenni a kandall...

Megéri hődobot tenni a kandalló fölé? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 16:09
 1/7 anonim válasza:
megéri! Miután a tűz kialszik azután is egy óráig minimum tolja ki magából a meleget. Ha meg ég a tűz gyorsabban melegszik tőle a szoba.
2014. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen. a felső füstelvezető résznél szoktak direkt légfűtést kialakítani. csak nem szabad túlhűteni a füstöt.
2014. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, gondolkoztam én is a légtechnikán. A kandalló hőtárolása sem a legtutibb. Fel kell majd még turbózni :)
2014. nov. 27. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kandalló egyeltalán nem hőtárolásra készül, inkább látványos eleme a lakásnak, mert a hatásfoka is nagyon rossz; ezekből kifolyólag én nem használnám fűtésre. Bár van jó hatásfokú, de tripla áron.
2014. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia. :) kályhás vagyok. Mindenkép, de meg kell tanulni használni! He kereszt csöves hanem hosszcsöveset vegyél.

Min +30% 40% meg spórolsz!

2014. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bereczk Jénos ***** válasza:

Nekem az a problémám a mások fűtésével, hogy vettem valamilyen berendezést, most fűteni szeretnék vele, de nem megy!! Akkor jönnek a jobbnál is jobb tanácsok, mi kell még hozzá, hogy jó legyen! Nem értem, miért nem lehet valamit egyszerűen megoldani?

Ismerős fával fűtött, aztán mondván, hogy becsapták, kezébe vette a dolgot, a napelemé a jövő, felszerelték a tetőre a napkolektorokat, majd átalakítatta a villanyórát, meghozták a villanykazánt, aminek sokalta a fogyasztását, rábeszélték a légkondira, az végre szuper volt, most, hogy mentünk, megjött a fabrikett és csak remélni tudom majd lesz egy vízteres

kandalló, amiben elégeti, közben a sziesztát indítgatta, hogy meleg legyen!!!!!

Nem értem, én 40 éve fűtök egy gravitációs rendszerrel, lignitbrikettel, szenes kazánban, amit soha nem takarítottam!!!!

Most azon gondolkozom, nekem is fejleszteni kéne, legalább füstöljön, hogy ne kérdezzék, "mi sosem fűtünk?"

2022. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bereczk Jénos ***** válasza:

" Fel kell turbózni a kandallót!!!!" Még most kéne megírni, hátha nem sikerül és új házat kell építeni!!!!

Régen a kályhák füstcsövébe építettek be ilyen hőcserélőket, egy biztos volt, ennyivel többet kellett takarítani, naponta!!!

Nézzük mi a probléma? Az egyik azt írja, ha több a láng, jobban fűt a kandalló, de van egy rossz hírem, a láng inkább világít, termel egy csomó kormot, tehát ezzel felturbózni aligha lehet egy kandallót. Jó tudni, hogy a kandalló leginkább szabad kéményes, tehát a káros gázokat kár akadályozni, hogy szabadon távozzon, már csecsemő halt meg a kandalló mellett!!!!!

Régen vizezték a szenet, a kályhában lezajlott az égés, most azt mondják vizezni hülyeség, meg télen nem kísérletezik a fűtéssel!!!!!

Akkor majd nyáron visszatérek, bár eddig is ezt tettem, azt mondták hülyeség!!!!!!! DE MELEG!!!

dec. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!