Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák akik fával fűtenek?...

Anyukák akik fával fűtenek? Sokan vagytok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most költözünk, eddig gáz volt, viszont az új helyen kandalló lesz. Bevallom kicsit tartok tőle, de hogy miért azt megmondani nem tudom.

Mennyire veszélyes. Mennyire drága? Szeretitek?

Minden érdekel róla! Köszönöm!



2014. szept. 14. 23:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

a fával való fűtés a legolcsóbb, persze meg is kell dolgozni érte. Ha kimetek gyűjteni az erdőre (nálunk az erdésztől meg lehet venni x területet, és CSAKIS az elhullott fákat össze lehet gyűjteni), tizede annyiból kijön, mint a gáz, vagy a táv.

Olyan 100e körül meg lehet úszni egy szezont. Csak mindig figyelgetni, hogy mikor kell rátenni, hogy állítsd a levegőt... macera, de meg lehet szokni. Én max a látványért tennék kandallót, de nem az lenne az egyedüli fűtési lehetőség.

2014. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

1. 100 ezer forint egy téli fűtési szezon???

Atyavilág, ez iszonyat sok.

Nekünk igaz nem ház, hanem gázos lakás, de 58 nm kijön egy fűtési szezonban 40 ezerből.

2014. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Második, azt hogy csinálod? Nálunk a tavalyi tél 130 ezer volt a gázzal. Keményebb hónapban 35 ezer volt. 55nm-es. Amibe most megyünk (ez a sajátunk, nemrég vettük) 100nm.
2014. szept. 14. 23:50
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem fűtünk forróságig, csak 18-19 fokra.

Ennyi bőven elég, aludni is a legjobb ilyen hőmérsékletben.

Inkább legyen egy réteggel több ruha az emberen, mint fizessen világba a gázért.

2014. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
53%

2, ez tök szupi hogy nektek kijön de a fűtés ára függ a ház/lakás méretétől és állapotától is.

Nekünk egy tökrégi házunk van amin se szigetelés, se új ablakok (csak úgy engedi ki a meleget) és 120nm, mindezt befűteni nekünk télen fával 150 ezer és még örülhetünk is hogy ennyi. Gázzal több lenne. Ha lenne pénzünk felújítani akkor jobb lenne de nincs és eladni meg csak fillérekért lehetne.

2014. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

2-es

Nem tudom, hogy mivel fűtesz,de 40 ezer havonta sem irreális! Nálunk sincs 18 foknál több, de havi 40 ezer a számlánk.

2014. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5ös, nálunk is ilyen a helyzet, ahova most költözünk. 90 éves házikó, tégla. 1 milláért vettük, eddig fél millát költöttünk rá ( kád, wc, bojler stb) sajnos az ablakok csak jövő hónapban lesznek lecserélve, az ajtó meg kitudja mikor... Szóval akkor nekem is elég sokat kell majd fűtenem? :/


Egyébként én sem fűtöttem a gázzal forróságig, max 22 fok. 3 gyerek mellett kell annyi, főleg hogy a fiam tavaly télen még csak pár hónapos volt. De ez a 40 ez tényleg nagyon kevés :/ Szerintem nem az egész tél volt annyi hanem havonta...

Ja, hozzáteszem hogy itt a főzés és a melegviz is gázzal megy, amire ilyenkor, amikor nem fűtök, havi 5000ret fizetek

2014. szept. 15. 00:21
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
nekünk is 100E saccperkb. egy téli szezon fával és sokszor két helyen tüzelünk. sparheltom van,így azon főzök télen,isteni,imádom! és van egy üveges kandallónk,ami pedig olyan,mint a pokol,ha begyújtok benne. a lényeg,h. a kéményetek jó legyen, ne füstöljön vissza a fűtőtest,ha pl. kinyitod az ablakot,mert az sok méreggel jár,no meg sok szellőztetéssel. pici baba mellé is ideális volt,nem kellett izgulni,h. megfázik,csak a fűtőtest mellett fürdettük és kész. mondjuk az biztos,h. minusz 10-ben is ki kell menni a fáért,össze kell hasogatni,ha nem jól tárolod,nedves,vizes lesz,nem ég,gyújtós kell,ami csontszárazságú kell legyen,kosszal jár a fatüzelés,de mindezek ellenére én szeretem. egészen más a melege,mint egy gázfűtésnek. és imádok a szoba melegében, a ropogó tűz mellett kakaózni,mikor odakint recseg a hideg és zuhog a hó :) teszteld le egyszer :D
2014. szept. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
*nem ablaknyitáskor,hanem a fűtőtest ajtajának nyitásakor!
2014. szept. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi is fával fűtünk,tavaly 200.000-ért vettünk fát,de ebből jócskán maradt.Vegyes tüzelésű kazánunk van,és nagyon szeretjük.Igaz van macera vele,de felmelegszik rendesen a ház,mert azért egy gázos 20 fok,meg egy fás 20 fok között óriási különbség van meleg érzetre,nem tudom miért,de így van.120 nm2-es családi házban élünk,mikor gázzal fűtöttünk,egy téli hónap volt 70-80.000 is,ami szerintem rablás.És nem csak 3 hónapig kell fűteni ugye.Meg megmondom őszintén mióta az ukránok-oroszok kekeckednek egymással,meg el zárogatják a gázt,valahogy nyugodtabb is vagyok,hogy vész esetén sem lenne gondunk.
2014. szept. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!