Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályog falra belső hungarocell...

Vályog falra belső hungarocell lap?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, h a szobámba a plafonra akarok tenni hungarocell lapokat. Főleg ,h diszitsen! Viszont nem tudom mennyire lesz jó így. Félek a penesztol. A ház nem vizes, minden ok vele. Csak mivel vályog félek , h nem fog szellozni. Azokra a kis 0,5 cm -es lapokra gondoltam.

2017. szept. 16. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat nincs, de szerintem az, hogy lélegeznie kell, meg hogy bepenészedhet, az akkor igaz, ha a külső falak belső oldalát akarnád leszigetelni. Én nem gondolnám, hogy a mennyezeten bármilyen gondot okoz.
2017. szept. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A ház nem vizes, minden ok vele. "

Akkor, ha azt szeretnéd, hogy így is maradjon, felejtsd el a polisztirolt.

2017. szept. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mennzet nem vályog, hanem deszkázott, vagy stukatúros. Ráteheted.
2017. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gerendák is vannak?

Azokat nehogy bebugyoláld!

2017. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A mennzet nem vályog, hanem deszkázott, vagy stukatúros. Ráteheted."


A (részleges) párazáráson túl a másik probléma (és az a penész kialakulásának másik oka), hogy a hőszigetelés (és igen sokszor elég az az 1-2 cm polisztirol álmennyezet is) meggátolja, hogy a födémszerkezet átmelegedjen. Ezáltal a szerkezetben a belső oldalhoz közelebb alakul ki a harmatpont helye (itt csapódik ki a pára). Ez az egyik legjobb hely a penésznek (fényhiány, nedves környezet, megfelelő hőmérséklet) és a legjobb, hogy nem is látod.

Szóval, ha jót akarsz, nem teszed fel.

2017. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Diszitö hungarocell. No ilyet sem hallottam még.
2017. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!