Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos falalászigetelést...

Utólagos falalászigetelést végzett valaki mostanában?

Figyelt kérdés
Vegyes falazatú de főleg vályogház falazata nincs alászigetelve.Jelenleg száraz de pontosan látszik a salétrom jó fél méteres magasságban és dohos szag is van.Vállalkozó látta és vállalná is az utólagos szigetelést, javarészt vágná a falat a fugában ahol kell pedig bontaná a fal alját és újra falazná.75 Nm az alapterületünk.6-700.000 ft között állna meg az mondta.Elhiszem hogy komoly meló ez de számunkra ezt lehetetlen kifizetni.Érdekelne hogy aki házilag oldotta meg milyen eszközökkel és technikával oldotta meg.Aki tud segíteni megköszönném.Üdv!

2017. szept. 17. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá nem tudod megcsinálni.

Az az összeg nagyon barátinak mondható.


Házilag csak aláfalazással (kibont szigetel, esetleg alapoz majd visszafalaz) tudod megcsinálni embertelenül sok meló! Ha meg gépet bérelsz majdnem ugyan ott leszel.

Mondanám, hogy nagyméretű bontókalapácsra lehet eszkábálni verőfejet és azzal beverni az acéllemezt, de az acéllemez sem olcsó (rm anyag), a gépbérlet sem, és az sem biztos, hogy be tudod verni.

2017. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Az az összeg annyira barátinak mondható, hogy átverésgyanús. De mondok én neked valamit. Ha száraz a vályog, akkor nem biztos, hogy valóban alá kell szigetelni. Nem betonozták-e le azt a helyiséget? Nincs-e betonjárda közvetlenül mellette? Nincs-e cementhabarccsal bevakolva? Ilyen és hasonló jeleket kell keresni, hogy megtaláld egy vályogházban a salétromosság okát.
2017. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Mellesleg vályogot nem nagyon lehet komoly kockázat nélkül utólagosan szigetelni.
2017. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az az összeg átverés, elírtak egy nullát, de még a 6 millió is baráti ár érte.
2017. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom nektek mi ezen a baráti ár.Egy nyeregtetős házat vettünk totál fel kell újítani, minden részét amit csak el lehet képzelni.Azért vágtunk bele mert faterral nagyon sok mindent meg tudunk csinálni de azért nem mindent.Ha 6-700,000 ft aprópénz lenne akkor építkeznénk inkább.Lehet hogy Pesten ez aprópénz itt Hajdúböszörményben ez egy vagyon a minimálbéres kereset mellett.Azért köszönöm azoknak akik próbáltak segíteni.
2017. szept. 18. 20:51
 6/18 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy nem aprópénz (nekem sem lenne az), de ha nem értesz hozzá, nincs gyakorlatod lehet többel fogod bekötni.
2017. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Elhiszem hogy nagyon drága, de nem értesz hozzá akkor nem értem mi alapján oktatsz itt ki bárkit. Ennyibe kerül és kész, így jár aki fillérekért vesz egy vályogházat. Úgy baráti az ár, hogy túl olcsó, sokkal drágább 75 nm utólagos vízszigetelése.
2017. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem értem hogy te mit okoskodsz itt össze vissza.Olvasd el inkább amit kérdeztem ha abban nem tudsz nekem segiteni akkor tudnám minek töltöd az idődet teljesen felesleges kioktatással
2017. szept. 19. 09:43
 9/18 anonim ***** válasza:

"Utólagos falalászigetelést végzett valaki mostanában?"


Én például ezzel is foglalkozom. Házilag nem tudod megoldani. 600 000-ért meg kb. ingyen lenne.

2017. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Dehogy nem tudod megoldani. De ha vállalkozóként ezzel foglalkoznék én is ezt mondanám nyilván
2017. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!