Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti hány centis hungarocellel...

Ti hány centis hungarocellel szigetelnétek le egy vályogházat?

Figyelt kérdés
A tűzfalat (északi oldal) 10 cm-es el szigeteltük le egyenlőre.Kérdés hogy a többi oldalon is szükséges-e ez a vastagság vagy elég lehet-e az 5 centis is?Mit javasoltok?

2017. szept. 18. 20:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ma 09:13 Azért azt látni kellene milyen ház és mit lehet alkalmazni. Alá lehet falazni szakaszosan kátrány papír terítéssel ezt magad is csinálhatod. Vagy veszel egy bazi nagy téglavágó kézifűrészt és fűrészelsz majd becsúsztatsz valami lemezt. Én alá papucsoltam mivel alap se volt. Ez azt jelenti kiszedtem a fal alól a földet egy méter hosszban 50 centi mélyen után egy métert kihagytam és újra kiszedtem a földet míg körbe nem értem. Fóliát húztam át a fal alatt és kiöntöttem betonnal a gödröket.Egy hét mulva a kimaradt részeket is megcsináltam és kész is lett. 8 éve 150 ezerből kijött ebben sóder cement fólia két napszámos két napi bére és egy egy talicskás keverő ára van. 40 m2-es kis viskó.
2017. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi.Mi is így fogjuk.
2017. szept. 20. 04:47
 13/16 anonim ***** válasza:
mi tettünk anno 10 centit a 30 centis falra. Nem tapasztaltam, hogy változott volna a nedvesség. Előtte is volt, utána is maradt, de mi rendesen szellőztettünk mindig. Amúgy fűtésszámlán érzékelhető változást okoz. 50 centis falnál kisebb lesz a hatékonysága, mert az magában is elég jó. Inkább a műanyag nyílászárón vagy egy kondenzációs kazánon gondolkdnék, ha megvan a falvastagság.
2017. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Amikor vettük a házat, készült egy energetikai tanúsítvány, és abba leírta a szakember, hogy beruházási költség és megtérülés viszonyában az első és legfontosabb egy kondenzációs kazán beüzemelése, míg második legfontosabb a födém hőszigetelése.

Csak ezek után javasolta a falak hőszigetelését.


kb. 100 m2 alapterületű földszintes ikersejt téglából épített házról van szó.

2017. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. okt. 2. 21:34
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha 40 cm vastag a fal,vagy több akkor felesleges,ha 30 cm vastag akkor 5 cm vastag hungarocell megfelel.
2017. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!