Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtést, fűtési rendszer...

Milyen fűtést, fűtési rendszert ajánlanátok, esetleg használtok egy 90nm-es lakás esetében?

Figyelt kérdés

Vettünk egy 90 nm-es házat, fel kell újítani. Kívülről fogjuk szigetelni és belül is meg kell csinálni. A régi fűtése gázkonvektor, de szeretnénk valami jobbat/olcsóbbat.

Igazából a cirkó nem hiszem, hogy egy ekkora háznál megérné. Szerintetek?


Egy ekkora lakásban milyen fűtést érdemes kialakítani? (Padlófűtás, falfűtés, radiátor, gáz-cirkó, vegyes tűzelésű kazán, elektromos kazán, elektromos panel...)


Tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. Pl. volt, hogy megbántátok, hogy azt a fűtésrendszert választottátok, ami van, vagy fenntartásaitok voltak és végül mégis meg vagytok vele elégedve? Stb.



2017. okt. 8. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én radiátoros központi fűtést csinálnék gáz kondenzációs kazánnal . Plusz vegyes kazánt puffertartállyal. Most rakattam be egy puffertartályt a meglévő rendszerre mert csupa jót hallottam róla. Szerintem a mai drága fa árakat nézve is érdemes fával tüzelni. Én begyújtok fűtök két órát és utána négy órát abszolút nem tüzelek csak a pufferből kering a melegvíz.
2017. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adj meg még néhány kiegészítő információt, hogy a hozzáértők jobban tájékozódhassanak és részletesebb tanácsokat adjanak: mekkora a telek, amin a ház van, milyen a talaj, az alapozás, mennyire árnyékolják be a fák, milyen a széljárás, a domborzat, merre néznek a nagyobb ablakfelületek stb.
2017. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

90 m2 nem olyan hatalmas nagy terület. Egyébként attól függ, hogy minden teret belaktok-e, vagy csak egy-egy helyiségben tartózkodtok.

Ha mindenhol egyforma meleget akarsz, akkor kondenzációs kazán. Energia takarékos és a meleg vizet is adja. A radiátort kizárnám, az elektromos fűtés szerintem drágább, mint a gázos. A fával meg csak akkor érdemes bajlódni, ha valaki mindig otthon van és be tudjátok olcsón szerezni a száraz fát. Egyébként majdnem annyiba kerül, mint gázzal fűteni.

2017. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ami fontos részlet talán, hogy pince nincs. Szélvédett, mivel két oldalt szintén 1-1 kertes ház helyezkedik el, viszont hűvösebb a terület, mivel a kert végében (kb. 100-150 méterre erdő kezdődik. (Az utcával párhuzamosan fut az erdő, így minden kert végében ott található.)


A ház minden részét használni szeretnénk, padlást nem szeretnénk beépíteni.


Az eddigi válaszokat köszönöm.

2017. okt. 8. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
3-astól klrdezném hogy ha kondenzációs kazánt ajánlsz miért írod hogy a radiátort kizárnád? Szerinted a kondenzációs kazán hogy a bánatba fog fűteni radiátorok nélül?
2017. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ösnek! Igazad van, elnézést. Gázkonvektort akartam írni.
2017. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A padlófűtést a legdrágább beszerelni /ráadásul utána újra kell burkolni mindent/ de azzal tudsz a legolcsóbban fűteni. Mellesleg komfortos is, mert szép lassan adja le a hőt.


A radiátor olcsóbb és jóval kevesebb macera van a beszereléssel, de drágább lesz fűteni. Nem mindegy, hogy 35-40 fokos vízzel fűtesz, vagy 70-80 fokossal.


A gázkazán "cirkó" nagyon gazdások fűtés, ma már kondenzációs készüléket használunk, erről azt kell tudni, hogy 45 fokos előremenő hőmérsékletnél a leggazdaságosabb a működése.


Én magamhoz padlófűtést csináltattam, 100%-ig elégedett vagyok vele, 130 m2-t évi 120.000 Ft, fal 30-as PTH, 12cm grafittal.

2017. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gazdaságos fűtés :)
2017. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bereczk Jénos ***** válasza:

Nekem csak az a furcsa, takarékosságról beszélünk, mégis több fűtési rendszert akar valaki, nyilván azért, mert nem bízik egyikben sem, vagy úgy áll anyagilag, hogy egy 90m2-es lakás felét tele akarja rakni a 100%-os fűtésekkel!!!!!

Milyen a jó fűtés? Legyen független mindentől, földgáztól, villanytól, drága és felesleges berendezésektől, amik esetleg ezen a klímán alkalmatlanok, vagy feleslegesek!!!!

Legfontosabb egy olyan kazán, ami nem ki-be kapcsolgatva fűt, vagy amire állandóan figyelni kell, nyitogatni az ajtóit, hogy rakjanak rá, ne termeljen füstöt kormot, de főleg kátrányt!!!!

A rendszer legyen gravitációs, nem kell hozzá áram, a tágulási tartály lehet a kazán felett, nyitott rendszer, nem fagy be, hisz csak néhány liter víz mozog benne és mindég szem előtt van!!

Persze mindenkinek van elképzelése, lehet valamiből bonyolult tudományt csinálni, ami később gondokat okoz!!!!!!!

2023. jan. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!