Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi lenne a reális ár?

Mennyi lenne a reális ár?

Figyelt kérdés
Egy 70 m2-es panel lakás glettelése, teljes festésére 330.000 Ft-ot kért el a festő. Kicsit sokallom. Szerintetek?

2017. okt. 13. 10:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Számla nélkül annyi.
2017. okt. 13. 13:00
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Van egy-két festő ismerősöm, meg szerencsére szinte mindenféle szakmunkás. 250-350 forint/nm áron dolgoznak + anyag. Attól függ mennyire bonyolult a feladat.

Ha mondjuk van egy 30 nm-es szobám és nincs rajta se ablak, se ajtó, akkor az kb. 30 ezer forint és ha nem bonyolult egy nap alatt simán kész. Igaz ez vidék, de szerintem ez lenne a reális.

2017. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Most kezd ráébredni a sok agyoniskolázott, sok diplomás emberke, hogy azt a fránya a kétkezi munkát nem fogja megcsinálni a diploma...

Bizony, meg kell fizetni a rendes szakembereket, miért ne kereshetne ő is annyit, mint egy mérnök?

(mielőtt nekem estek, nem vagyok semmiféle "szaki", 1 diplomám van, számítógépen dolgozom, és nem sajnálom a jó szakmunkáért a kimagasló munkadíjat.)

2017. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Természetesen legyen megfizetve a szakmunkás, ezzel nincsen baj, de az a tapasztalatom, hogy a legtöbben túlzásba esnek és az a lényeg, hogy minél jobban le lehessen húzni az embert. Az már plusz gond, hogy esetlegesen a minőségi pénzért nem minőségi munkát kapunk...
2017. okt. 13. 15:51
 15/26 anonim ***** válasza:
52%

#13

Álmodban vagy te diplomás, különben nem hablatyolnál hülyeséget.

Miért kellene egy szobafestőnek annyit, illetve a példa szerint 3x annyit keresnie, mint egy mérnöknek?

Ha egy mérnök rosszul tervez meg egy hidat, házat, gépet, emberéletek százai múlnak rajta, ha a szobafestő rosszul dolgozik, legfeljebb foltos lesz a fal. Ráadásul rossz példát hoztál, mert egy mérnök ki tud festeni egy szobát (tán még foltos sem lesz) de egy szobafestő nem tud megtervezni egy úthálózatot, de még egy erdőt sem.

Te csak fizess a lángeszeddel 3-4x-es pénzeket, az ilyen antitalentum mazsolák nyomják fel az árakat, mert utána a szobafestők azt hiszik mindenki hülye!

2017. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

Munkás-családból származom, és tényleg van diplomám. :-)

14 éves koromtól kezdve végeztem kétkezi munkát, most pedig egy asztalnál ülve keresem a pénzt, vagyis mindkét oldalt ismerem.

Nagyon demagóg a dumád! Miért kellene egy szobafestőnek annyit keresnie, mint egy mérnöknek? (nem 3x annyit, én azt nem is írtam) Azért, mert az a szerencsétlen mérnök (tisztelet a kivételnek) egy villanykörtét sem tud becsavarni, nemhogy kifesteni egy lakást. Egy szobafestőnek miért is kellene tudni megtervezni egy úthálózatot? Nem ez a dolga! Festenie kell tudnia, de azt profin!

Ismerek egy egyetemi tanárt, öt (5!) diplomája van. Egy villanykapcsoló műanyag burkolatát nem tudja felpattintani a helyére, és ez nem vicc! Szerinted ő ki tudja magának festeni a saját lakását? (maradjunk a szobafestős példánál). Nem hogy foltosan, sehogy! Egy Obi-ban is képes eltévedni.

Nem, nem fizetek 3-4-szeres pénzeket, rosszul gondolod, én magamnak burkolok, festek, villanyszerelek.

De sajnos a jelenlegi magyar oktatás ott tart, hogy diploma nélkül már nem vagy ember. Nem értékelik a szakmunkást. Márpedig jelenleg ma hiány van szakmunkásból, a jó szakmunkásból pedig pláne! És nem én, általad mazsolának nevezett húzom fel az árakat, hanem az, aki pl. a kamráját sem képes kifesteni. Szakembert hív hozzá, aki jelenleg tele van munkával, így a "kis" munkákért is sokat el tud kérni, mert jelenleg hiány van szakmunkásból a piacon, így az felhajtja az árakat. Ennyi.

És akkor még komolyabb (nem lebecsülve senki munkáját) szakmunkákról nem is beszéltünk, pl. egy jó bútor-asztalos jelenleg több hónapra előre be van táblázva. Változik a munkaerőpiac, felértékelődik a szakmunka, és bevallom őszintén, én örülök neki. Többre becsülöm sokszor a kétkezi becsületes munkát, mint a kamu-kimutatás gyártó, felesleges programokat gyártó, fióknak tervező generációt.

2017. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"...miért ne kereshetne ő is annyit, mint egy mérnök..."


Nos, én erre reflektáltam és az általam írottakat változatlanul fenntartom.

Te a kommentedben eléggé végletesnek mutatod magad, zömében hülye diplomásokról és zseniális szobafestőkről írsz.

A tutyimutyi diplomás, aki eltéved az OBI-ban és miközben egy talpraesett szobafestő megmutatja neki a kivezető utat, még saját lábában is elbotlik. :D

Egyébként én ennek ellenére értem, hogy te mit szerettél volna mondani, csakhogy változatlanul túlzásnak érzem.

Természetesen én is pazarlásnak érzem a büfészakot végzők taníttatását, jobb lenne egy jó suszter, képzett kereskedő, egy bőrözésért is kimenő vízszerelő, egy a munkájára igényes kőműves, burkoló, bádogos, vagy ács.

De ha már valaki az életéből pluszban minimum egy évtizedet rátanult, míg a másik ezt az időt pénzkereséssel tölthette, akkor elvárható, hogy a kettőjük munkája között ez anyagilag differenciálva legyen, ha már a felelősség oldalát nem is nézzük.

2017. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, valóban elmentem a végletek felé, de ezzel igazából csak egy kis hangsúlyt szerettem volna adni a mondandómnak.

"De ha már valaki az életéből pluszban minimum egy évtizedet rátanult, míg a másik ezt az időt pénzkereséssel tölthette, akkor elvárható, hogy a kettőjük munkája között ez anyagilag differenciálva legyen, ha már a felelősség oldalát nem is nézzük."

Sajnos ezzel nem tudok egyetérteni, de itt is biztos a "proli-énem" bújik elő. :-) Szerintem nem (illetve nem csak) a ráfordított évek arányában kellene megjelennie a differentálódásnak, hanem a munka minőségének kifejeződéseben. Természetesen elismerem a sokat tanuló emberek munkáját: mérnökökét, orvosokét, programozókét, stb. DE! Azt nem érzem, hogy automatikusan többre kellene értékelni egy általad említett évtizednyi ráfordítást. Ehhez már túl sok rossz példát láttam. Sok diploma-halmozót, ám az élethez tényleg buta embert. És legtöbbször tényleg nekik van a legnagyobb hangjuk, hogy az ő munkájuk nagyságrendekkel többet ér, mint egy kétkezi munkásé. Nem értik, hogy egy fűtésszerelő kiszállással együtt, félórás munkáért miért kér 20e Ft-ot. Ám ugyanakkor ő az, aki a 10 perces program-javításért leszámláz 50e Ft-ot. Elismerem, ismét kisarkítottam egy esetet, de ezek valós példák.

Diplomásként is megmaradtam jó értelemben vett prolinak, és így szeretnék élni továbbra is, és ez a gondolkodásomban is meglátszik. Gondolom ezzel most még kevésbé lettem szimpatikus. :-)

2017. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Ezt a témát taglalhatnánk még akár napokig is, akkor sem mondanánk el róla mindent... és tévedsz, mert nem lettél unszimpatikus:)

De annyira eltértünk a 70 m2-es lakás festésétől, hogy a Kérdező kidob minket offolásért.

Ezért most elköszönök, élveztem a beszélgetést!:)

2017. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

első vagyok...nem igazán értem a lepontozást,szerintem értelmes választ adtam...mondjuk annyira nem is érdekel..

Tök egyszerű a képlet.Mérd meg a falak ( nem a lakás)nm-ét összesen....és oszd el a munkadíjjal...kijön,hogy 1 nm-t mennyiért csinál...Mellesleg azt felejtitek el,hogy így vagy úgy mindenképp adózik valahogy ha más nem KATA-t fizet,+ a segédmunkást is ki kell fizetni,ha van.Ill. még ott a "kiszállási díj" is azon a pár napon amikor dolgozik stb..mert ugye,egy kocsit is fenn kell tartania,hogy oda tudjon jutni ahova hívják..ha meg még ért is ahhoz amit csinál,akkor kérje is el az árát....sajnos a magyar ember minél olcsóbban akar mindent elintézni,de azt elvárja,hogy jó munkát kapjon ...a kettő együtt nem megy...

Itt írta az egyik válaszoló,hogy x évig tanul egy mérnök stb. és ez alatt a szakmunkás már pénzt keres...ez így van,csak azt felejtitek el,hogy neki is az a pár év tanuló idő,hiába keres pénzt valaki mellett,mert ugye hiába jön ki a suliból,akkor még nem ért a szakmájához...úgy,ahogy az egyetemet végzett embernek is tapasztalatra van szüksége hiába végezte el ..

2017. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!