Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi lenne a reális ár?

Mennyi lenne a reális ár?

Figyelt kérdés
Egy 70 m2-es panel lakás glettelése, teljes festésére 330.000 Ft-ot kért el a festő. Kicsit sokallom. Szerintetek?

2017. okt. 13. 10:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
72%

Ilyenkor örülök nagyon, hogy édesapám életre nevelt. Ha sírva hisztiztem is, hogy én ezt nem tudom megcsinálni, akkor is csak rámszólt erőteljesen, hogy a bőgéssel nem jutok előrébb, márpedig helyettem senki nem fogja megcsinálni...

Gletteltem mellette, festettem, tapétáztam, csempéztem és fugáztam. Nem probléma egy villanykörte, vagy egy biztosíték csere, esetleg egy kilazult konektor. A fűnyírónkat is simán szétkapom, a téli gumikat is képes vagyok lecserélni. És apu diplomás, irodista ember, mégis tőle tanultam mindent. Én meg nő vagyok... és mérnök, de nem esik le a karikagyűrű a kezemről a kétkezi munkától, sőt kifejezetten élvezem.

Természetes, hogy jó szakmunkával jó pénzt lehet keresni, de a mai világot nagyon kifordultnak érzem. Régen érték volt egy diploma. Ma már alap, ezért vesznek minden diplomást egy kalap alá.

300 ezer forint egy lakás festésért enyhén szólva is brutális, szerintem... Főleg ha nincs benne semmi extra. Ennyiért én is megcsinálom. :D


Egyébként az, hogy a mai emberek inkább szakembert hívnak nem a képességen múlik szerintem, hanem az időn. Ha anno saját lakás vásárlásnál és felújításnál nem lett volna két hét szabink, mi is inkább szakit hívtunk volna!

2017. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 21-es, akár én is írhattam volna a soraidat!:)

Én is nő vagyok, pénzügyi és számviteli főiskolai végzettséggel és ugyanezeket amiket felsoroltál, én is megtanultam megcsinálni és a gyakorlatban alkalmazom is.

Egy valamit még hozzáteszek, a kárpitozást.

Van belövőm, varrógépem, ha megunok valamit, átkárpitozom.

De szerintem ezt te is tudod, csak lefelejtetted.:)

...és igen! Baromira sokallom a 330ezret!

2017. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nekem 30nmre kértek ennyit :O
2017. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23

Gratulálok! Ügyes vagy!:D

2017. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Mit gratulalsz? Mondtam,hogy elfogadtam? Vègül fele ennyièrt csinàlta meg màs.
2017. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Remuskavook válasza:

Gyerekek.. Ez mind attól fug9, hogy mennyire okádék a fal.. Ha 1000 éves enyves trágyával volt festve, akkor azt le kell kaparni, majd le kell alapozni, majd minimum 2x telibe glettelni, csiszolni, flekkelni, megint alapozni és végül legalább 2 sorral festeni. (más színű mennyezetnel snajdolni, ha van stukko, akkor még 1 plusz nyalóka) és stb..

Egy 5x5 szobára nem a 25nm alapteruletet kell számolni, mert az maximum a burkolót érdekli! A négy fala 5x2.5=12.5

12.5x4=50nm+a mennyezet (5x5=25)

Így a 25nm szobából hip hop lett 75nm (mínusz a nyílászárók sac/kb 5nm)

Mindenkinek ki lehet számolni a maradék 70 nm falnak a festését, esetleg tapétázását, nyílászárók mázolását! Aki meg sokalja erre a kis 25nm-es szobára a végén a pénzt, akkor meg is érdemli hogy olyan lesz amilyen..

Alapot megóvás 200/nm(takaras)

Kaparas 150/nm

Alapozas 250/nm

2x glettelés 900/nm

Csiszolas 200/nm

2x festés 750/nm

Mázolás 3000/nm(állapot függő, 3000 ha csak le kell festeni)

Persze mindenki azt hiszi hogy ő maga ezt simán meg tudja csinálni, de amikor virít az ajtó mellet a repedés, mert nincs ki akrilozva, meg 2 hónap alatt osszereped az egész, akkor nem biztos hogy még érte 2 hétig sportolni rajta + a ki dobott anyag ár + a kiesett bevétel a VALÓDI munkából "(amihez értek...)"

A minőséget mindenhol meg kell fizetni! Aztán vannak a spur emberkék, akik maguktól is sajnalnak egy új zoknit a józsefvárosiról, azok meg is érdemlik a magukét :)

/Egy vidéki festő /

2021. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!