Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miből áll a LED szalagos...

Miből áll a LED szalagos világítás?

Figyelt kérdés

Új konyhánkba meleg fehér/sárga fényű LED szalagot szeretnék a pult megvilágítására. Kb. 2+3 méterre van szükségem. Fém sínbe szeretném helyezni műanyag, átlátszó fedőt rápattintva.

A kérdésem, hogy sínt lehet-e méretre venni, illetve a szalag maga vágható-e? Hogyan kell bekötni a végét, mi kell hozzá?

Milyen fényerősségűt érdemes venni, hogy normálisan látni lehessen mellette?

Ha esetleg hangulat világításként is használnám (amerikai konyha) háttérvilágításként, akkor meg lehet-e bármilyen szalagot csinálni fényerő szabályzottra? Ehhez mi kell?



2017. okt. 15. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Sint 1 és 2 méteres darabokban kapsz. A pulthoz matt burát ajánlok, mert ez homogénebb fényt ad, amíg az átlátszóban pontszerű lesz a világítás a kis távolság miatt, és nem igazán jó.

Szalag általában 3 ledenként vágható, ez olló piktogrammal jelölve is van rajta.

vagy 2700K vagy fehér fényt javaslok a pulthoz. A sárgástól fura színe lesz sok kajának, főleg a szalámi-húsok néznek ki furcsán. A 2700K a hagyományos izzó fénye, a fehér fény 4500K körüli.

Nekem 14,4W méterenként a led a konyhapultnál.

Fényerő szabályzásra az alkalmas amire oda van írva, hogy "dimmelhető", vagy rákérdezel.

A mi kell hozzá, azt inkább priviben, mert elég hosszú.

2017. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet vettem:

[link]

Mivel nekem a konyhaszekrény felső, falon lévő részének alul van egy kis pereme, nem volt szükség arra, hogy elburkoljam. Felragsztottam a szekrény aljára, és a peremtől nem látszik ki.

2017. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!