Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakótelepi lakás beltéri...

Lakótelepi lakás beltéri ajtóin lévő rácsos rést be lehetne tömni?

Figyelt kérdés
Csinált már ilyet valaki? Hogyan? Nem hiszem, hogy ilyen szintű szellőzésre lenne szükség, viszont a zajszigetelés így minimális.
2017. okt. 21. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen rácsokról beszélsz.

A panelben ilyenek szoktak lenni az a beltéri ajtók.

[link]

[link]

Ha a fürdőn, vagy a konyhán van ilyen, - a gáz miatt - azt nem tömheted be.

[link]

2017. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Be lehet tömni, kérdés, hogy szabályos e?

Kérdezd meg a közös képviselőt, hogy van e rá előírás.

2017. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fogod és letakarod aztán annyi,be van tömve!!!De amúgy nem véletlen vannak a szellőzők az ajtón
2017. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1: Az utolsó képen lévő rácsok vannak a konyha-, a wc-, és a fürdőszobaajtókon. Az utóbbi kettőben nem is ég gáz, de szellőző van.


#2: Jó ötlet.


#3: A letakarástól nem lesz sokkal jobb a hangszigetelés.

2017. okt. 21. 18:23
 5/13 anonim ***** válasza:

# 4


Hüleség letakarni, mert a konyhában a központi elszívó akkor tud elszívni, ha van honnan.

A fürdőben a penész elkerülése miatt és a wc-ben a kaksiszag is úgy tud "elszállni" a központi elszívó tud levegőt beszívni...előszobából a wc-be s a wc-ből a "virágosat" ki...

2017. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
OK, de akkor más lakásokban miért nincs rács ezeken az ajtókon?
2017. okt. 22. 09:11
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Én eddig csak olyan panelekben jártam, ahol ezeken az ajtókon volt rács.

Amiket te látsz, hogy nincs, ott már lecserélték az ajtókat.

Hidd el, hogy van értelme a rácsoknak, de akár ki is veheted, egy asztalos vág bele akkora pótlást fából, beragasztod, lefested és a problémád megoldódik.

Igaz, rács híján szerzel másikakat!:)

2017. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 6


Esetleg nincs küszöb és így légrés az ajtó alatt.

Viszont, ha elszívás sincs nálatok és betömöd e nyílást, sz@r egy légkör lesz nálad...

Ragaszd le 1 hétre s teszteld az élményt, ennél jobban nem tudhatod meg, jó e az ötleted...


Viszont, ha jó az ajtó zárása, akár szomszédtól is átszívja központi a szagokat hozzád...

2017. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Talán majd próbaképpen leragasztom a réseket, de kíváncsi lettem volna olyan valaki tapasztalataira, aki már betömte a réseket, vagy kicserélte az ajtókat. Továbbra sem értem ezek szükségességét, amikor pl. megtehetem, hogy résnyire nyitva hagyom az ajtókat, hogy szellőzzön a helyiség. A konyhában szerintem órákig kéne ülnöm, hogy elfogyjon a gáz miatt az oxigén.
2017. okt. 23. 11:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű a válasz a problémádra.

Ha nincs meg a gyári rés, ha nem is okoz semmi negatívumot, jogilag akkor is te leszel a hunyó, minden olyan helyzetben, amikor a gyári rés feltétele valaminek. Pl. tűzrendészet, lakásbiztosítás, stb.

Igazából jogi anomália az egész, de ha esetleg belehalsz hát.... jogosan mondhatják, hogy a miatt volt....

2017. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!