Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jövő nyárig megoldás "tűzoltás...

Jövő nyárig megoldás "tűzoltásra", ha penészedő falat újrafestem héra falfestékkel, de öntök bele chemocid gombaölő adalékot?

Figyelt kérdés
Penészedik a fal nagyon, de már télira a fő problémát nem tudjuk megoldani, majd jövőre. A kicsi miatt viszont jó lenne, ha nem lenne penész. Vagy csak jó sokára kevesebb,
2017. okt. 27. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én festés előtt kezelném gombaölővel. Ha eltűnt, akkor festeném.

Van olyan szerkezet, ami összegyűjti a felesleges nedvességet a levegőből, páramentesítő készülékek. Szerintem nagyon jó. És meg fogsz lepődni, hogy egy nap alatt mennyi vizet összeszed. Ezt mindennap kéne használni.

2017. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour válasza:

"Én festés előtt kezelném gombaölővel. Ha eltűnt, akkor festeném."

Ez így van, a teljes penésztelenítés után kell festeni, és a festékbe is érdemes adalékot keverni. Ez pár hónapra biztos megoldja a problémát.

Télen a páramentesítést elméletileg a normál fűtés és rendszeres szellőztetés is biztosítja, de ha szükséges, akkor az érintett helyen kiegészítő fűtés és páramentesítő is jól jöhet.

A végleges megoldás persze csak a ház megfelelő szigetelése lehet.

2017. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alain Delon ***** válasza:
Ha magas a páratartalom, a penész egy idő után újra megtelepszik. Vegyetek páratartalom-mérőt, és tartsátok 70% alatt a páratartalmat.
2017. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ujrafesteni se muszály ha nem igényli a fal egyébként,

én savoval eltüntettem a penészt mondjuk az nem szünteti meg csak tiszta lesz a fal, majd utánna kentem le chemociddel. hatására talán pár héttel később lesz szürke ujra, de akkor meglehet ismételni.

2017. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!