Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a teendő ha a szomszéd...

Jeszka kérdése:

Mi a teendő ha a szomszéd erkélye beáztat? És én is az alattam lakóét?

Figyelt kérdés

Vettünk egy ingatlant 2007-es építésű hat lakásos társasházat(3 emelet). Az a helyzet, hogy nem lett normálisan leszigetelve az erkély. Mi a második emeleten lakunk tehát pont középen. A közös képviselőt nem érdekli... Pedig nagyon is kéne neki.


Nincs rendesen leszigetelve az erkély fölöttünk, és nálunk már potyog le a vakolat és mintha rozsdásodna a vasbeton. Ki derült, hogy csináltak egy kis vízelvezetőt az erkélye szélén ami nem taszítja a vizet, hanem inkább el folyik és a szigetelés alatt folyik tovább a víz és rendesen be jön az ablakig a víz...


Ilyenkor mi a teendő? Biztosító? Mert van lakástakarékunk azt feláldoznánk rá. De ez nem a közösképviselő dolga és közösköltség??


Mert megállapította a lakásfelújító cég aki kint volt, hogy újra kellene az összes erkélyt burkolni+vízszigetelés és nálunk újra kellene szigetelni a falat plusz akkor vakolni. És akkor még nekünk is meg kellene csinálni az erkélyünket, hogy az alattunk lévő két lakó ne ázzon. (Nagy lakás)



2017. okt. 27. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Költözz, amilyen gyorsan csak cucc...

ez olyan hercehurca lesz, évekig eltart majd, miközben a probléma nem lesz megoldva.

2017. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tudsz*
2017. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a probléma kollektív, ezét a közös képviselőnek is kell vele foglalkoznia.

Persze egyenként lakásokként is lehet próbálkozni, de ha te megcsináltatod, attól még téged áztatnak...

Jó esetben mindkettőtöknek fizet a biztosító és akkor tudtok valamit kezdeni a problémával, viszont sürgősen kéne, mert ha a szigetelés alá befolyik a víz, az nagy gáz.

2017. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a teendő ha a szomszéd erkélye beáztat?"


Semmit. Mérnök vagyok és sok ilyen ázásos ügyem volt. Megjegyzem egyáltalán nem valószínű hogy a szigetelés miatt ázik, hanem sokszor befelé lejt a burkolat vagy a rossz nyílászáró miatt.

Mindig az a vége hogy nem történik semmi, ismerek olyan házat ami 25 éve ázik az erkélynél 5 lakás egymás alatt.

Először a közös képviselő kihív egy tetőszigetelőt, aki megmondja ez nem tető hiba és k*-**va anyázik egyet amiért ingyen kijött. Aztán kihívnak egy kőművest/ablakost aki kijön és megmondja hogy fingja sincs mitől ázik. Ezután megkérnek egy szakértő céget/embert hogy készítsen szakvéleményt, de mikor megtudják hogy 150 000 egy szakvélemény "inkább mégse, túl drága".

2017. okt. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csinálok róla fotót majd mutatok.
2017. okt. 28. 07:57
 6/9 A kérdező kommentje:
De ha megcsináltatom, úgy csináltatnám meg én nagyvonalú, hogy a felettem lévőt is meg az enyémet is de az a végső eset, h én feláldozzam rá a lakástakarékot.
2017. okt. 28. 07:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Kifelé lejt a burkolat azt megnéztük.
2017. okt. 30. 06:56
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt vannak a képek és még ami ki maradt folyik végig az ablaknál is le

2017. okt. 30. 07:01
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ha biztosan a fölső erkélytől jön a víz akkor erkélyetek plafonjára tegyetek előtetőt, választék is van bőven és ezt ti magatoknak megcsinálhatjátok. Amikor esik azért megnézném ahogy folyik le a víz.


[link]

2017. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!