Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire nehéz egy kicsi...

Mennyire nehéz egy kicsi fürdőszobát kicsempézni és leburkolni ha vkinek ebbe nincs semmi gyakorlata?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan, erre mégis milyen választ várt te nagyokos...
2017. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elmész valamelyik barkácsáruházba, és kérsz -méretre vágatsz- kész csempepanelt.

Hazaviszed, és egyben felragasztod a falra.

Ollé.

[link]

2017. nov. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Megnézel egy csomó videót burkolásról. És figyelsz. Ha kicsi a fürdő pláne egyszerű. A fal sima legyen amire burkolcs. A legalsó szintet körbe rakod vízszintbe. Ha az jó onnan már nem igen lehet elrontani.
2017. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
...és ha már megy az elmélet, kiderül milyen a kézügyességed, türelmed. Ennek fügvényében valahol a "Hát ettől voltam úgy besz.rva"-tól a " Vért izzadtam és inkább hívam egy szakit"-ig fogod magadat pozicionálni.
2017. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a kiugró, beugró, kád oldala, szűk helyek, akkor tapasztalat nélkül vért lehet izzadni ha nem olyan jó a kézügyességed.

De ha van affinitásod, kézügyességed, türelmed, illetve maga az alap, a fal jó, akkor bele lehet vágni.

Nekem életem első csempézése pl. nagy sikeerélmény volt. Jó volt a fal, jók voltak az anyagok, és csak egy sarkot kellett kicsempézni, tehát nem kellett sokat vágni, legózni.

Persze előtte én is megnéztem jópár oktató videót, aminek nagy hasznát vettem.

2017. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazt gondolom, mint 4-es, csak hogyha már felrakta a felét, mire rájött, hogy ez neki nem megy, akkor ott van a fele rosszul fölrakva, amit le kell szedni, kárba ment egy csomó csempe és ragasztó is.
2017. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Nézd kérdező, ez amiről beszélsz, ez egy szakma. Iskolában tanulják. Nem ördöngösség ugyan, de nem egy-két youtube video megnézésével szerezték a képesítésüket.

Ha amúgy gyakorlatias ember vagy, netán foglalkozásod, vagy a hobbid is kézműves tevékenység, úgy érdemes tanulmányozni ezt is. Hátha te is meg tudod csinálni.

De ha humán érdeklődésű vagy és könyvelésből keresed a kenyeredet, akkor inkább fogadj egy szakembert.

Nem olcsó a szép csempe manapság.

2017. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Attól is függ a dolog, hogy új építésű kőművesek által szépen előkészített falat kell burkolni, vagy felújítás.

Ha utóbbi, akkor viszont bőven nem csak a csempézés a nagy szívás, hanem minden munkafolyamatot fontolóra kell venni.

Másik dolog, hogy ha nincs gyakorlat, akkor valószínűleg szerszámok sem. Azok meg pénzbe kerülnek akár veszi, akár bérli az ember. ... van az úgy hogy azokra bőven elmegy annyi, mintha szakit hívna - igaz azok megmaradnak.

2017. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazuk van az eddigi hozzászólóknak, hogy ez egy kőműves iskolában tanított szakma.

Aki nem járt oda évekig, az nem is tudja elbaltázni a függőlegest, a vízszintest, meg a derékszöget.

2017. nov. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Letettem róla, majd egy mester megcsinálja!
2017. nov. 24. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!