Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire gázos ez a kémény?

Mennyire gázos ez a kémény?

Figyelt kérdés

Ez a fürdőszobai kémény lenne. Fatüzelésű bojler van bent. Télen fával, nyáron árammal melegitjük a vizet. Nem azt mondom, néha becsúszik egy-két bútorlap és nylon is. Mennyire veszélyes a kémény?


[link]


[link]


[link]



2017. dec. 1. 17:28
 1/9 Gábor t ***** válasza:

Szia. Semmi baja, ez egy kémény, kicsit kormos talán kivsit kátrányos, bá matt nak tünt a belseje, az inkább korom. A kátránytól szép fényes szokott lenni. Kémény akkor tud veszélyes lenni: (tüzoltóktól és kéményseprötől be gyülytött infó) fa födém, bitumenes tető, rosszulzáró tisztító nyílás, lukak vannak a kéményben(láng kicsaphat)

Kémény tűz előfordulhat amivel nincs gond, csak ne gyujtsa fel a házat.

2017. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs gond. Megnyugodtam. Köszönöm válaszodat! :)
2017. dec. 1. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó ez
2017. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk így belegondolva annyira tényleg nem gázos a dolog. Meg nem is 4 kandalló van belekötve. Csak egy fatüzelésű bojler, mert gázt nem lehet bevezetni a fürdőbe. Mert a másik oldalon műhely van, előtte folyosó, mögötte szoba, meg a másik oldalt is szoba. Ez volt a legolcsóbb ami duplán hasznos! :)
2017. dec. 1. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni kéménytisztító hasábot.

[link]

Több ismerősöm használta már, azt mondják, utána nagyon sok korom hullik le, és lehet kiszedni a kémény takarító nyílásán. Háztartási-vegyiárú boltokban is láttam már.

2017. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ilyen zöld port raktam bele. Hasábot nem mertem mert nem kazán...
2017. dec. 1. 19:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt a környékemen néhány kéményt vissza kellett bontani, annyira eltömődött..a sok bútorlap, gyantás fenyő teljesen hazavágja a járatot.

A probléma az, hogy a harmatpont alacsony...és ez a kémény halála. az igazi az lenne, ha a harmatpont a kéményen kívül lenne, de ze nagy pocsékolással, túlfűtéssel járna, ráadásul igen jól égő anyag kell hozzá.


Az én egyik kéményem is ilyen volt. Nem volt más választásom, mint egy rutinos(és bátor) kéményseprővel közösen kiégettük. Egy óra totális izgalom, de a kémény tiszta lett.

A te kéményed koromtalanítására van több megoldás, így nagyon macerás használni. Egyre inkább romlik az égés.

2017. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nrm úgy kell érteni hogy csak bútorlappal van tüzelve. Az a ritkább eset.
2017. dec. 1. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
A hasábnál olvasd el a teljes leírást. Nem kiégeti a kéményt, de gondolom telefonon tudnak adni pár mindat felvilágosítást.
2017. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!