Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A thermo ablaküvegek tényleg...

A thermo ablaküvegek tényleg hatékonyak, vagy csak kamu az egész? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont ma (is) méregettem lézeres távhőmérővel az új műanyag ablakaimat, meg persze a régieket is, halakat is stb...

Pontosan 3 C fokkal melegebb az ablaküveg, mint az ablak melletti fal.

Ez "csak" két rétegű, argongázos.

A 3 rétegű még jobb lehet.

2017. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*nem halakat, hanem falakat.
2017. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos az ablakoknak van hőszigetelési értéke, üvegnek, toknak, beépítve a komplett ablaknak. Ezek mért v számolt értékek. A kisebb érték jobb hőszigetelést jelent. Összehasonlíthatók
2017. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt mondják hogy nagyon nehezek ezek a thermo üvegek,és ha régi fa tokba rakják egy idő után nem birja,igaz?
2017. dec. 3. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Dög nehéz, az igaz.

Én kidobáltam a régi még gittelt faablakokat, és magam beraktam az új műanyagot.

Te se kínlódjál a régivel, mert nem éri meg, csak adsz a sz.rnak egy pofont.

Ha nem a hatodik viszonteladótól veszed, akkor olcsón megoldhatod műag. ablakkal.

2017. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen. A régi 30-40 éves termo üvegek kb a régi gerébtokos ablaküveg szintjén vannak szigetelésben, borzalmasak... Én ezeket most cseréltettem argongázosra. Ég és föld a különbség, nem fázom télen. Pedig azok is jól be voltak építve, maguk az ablakok is jó állapotúak. Ennyit számít az üveg csere.
2019. aug. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!