Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyári felújítás utáni problémá...

Nyári felújítás utáni problémák, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Van egy 10. -ik emeleti lakás, amelybe az egyik szobába ablak lett cserelve (műanyag szigetelt 4 elemes-részes 4 méter hosszúságban), festve lett és teljes felújítás. Ablakok belül parasodnak es fal az egyik sarkon peneszesedik és vízesedik is. Mitől van ez? Mit lehet tenni?

2017. dec. 6. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Túl jól zárnak az ablakok...cerezit pára stop vagy 2 műanyag doboz egymásba téve felső kilyukasztva és calcium clorid pelyhet bele...olvass utána, de az a fontos mindenképp páramentesíts valamilyen formában
2017. dec. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
A külső szigetelés sokat segítene, de hát gondolom, nem rajtad múlik. A ceresit semmit nem ér hosszabb távon. Elektromos párátlanító, nekünk egyedül az vált be. Azóta nincs penész. Trotec. Jó és megbízható, halk, nem fogyaszt sokat.
2017. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Párátlanítani kell. Egyrészt a szoba méretétől függően be kell építeni az ablakokba egy-két résszellőzőt. Másrészt a megszokottnál többet kell szellőztetni. Ha ez sem segít, jöhet a páramentesítő. Még a fűtést is tekerjétek fel, ha levettétek, legalább 22 C legyen.

Ellenőrizd, hogy működik-e a központi elszívás a wc-fürdőben, vagy lezártátok. Azt nyisd ki.

A hőszigetelés ezt a problémát nem oldja meg.

2017. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vegyél párátlanítót s néha kapcsold be.

Szigetelt a ház vagy nem, teljesen mindegy, akkor is kell párátlanítani ezen ablakok miatt.


Likat vágni rá marhaság, akkor maradhatott volna a régi is ugye...nem véletlen vannak áruházban is kiépítve fent a csövek, ha megfigyeled, de lakásban ez elég izé lenne, marad a párátlanító kütyü...olyan 50e-től érdemes venni.

2017. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem az ablak cserével van a gond? (már azt hittük, hogy az ablakok vannak rosszul berakva) akkor csak pára tartalom magas? Ablak bal felőli fal részén a fal az ablak teljes magasságában vízes és a fali penész idővel a sarki plafontól lefelé terjed a vízesedés mentén. Ablak másik felén (ahol elválasztó fal is van egyben másik szobanak) ott nem tapasztalható semmi probléma.

2017. dec. 6. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Aereco kell bele ami magas páratartalomra nyit. Nekem minden második ablakba került és semmi nyoma penészedésnek
2017. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

A két üveg között elvileg egy hőszigetelő gáz kellene legyen, így belül semmi pára se jut se be se ki, és nincs benne sem. Ha ott párásodik akkor rosszul van összerakva és vagy nem is volt benne gáz vagy kiszökött. Garanciát meg kellene próbálni. Amúgy házilag másból is megmondható, hogy van e gáz az üvegek között, kézzel a belső üvegnek nem szabad hidegnek lennie (mint a régi ablakoknál). Ha hideg akkor nincs ott a hőszigetelő gáz.


A többi pára az más, az a levegőből jön és a lakásban van. A páralecsapódás két dolog függvényeként keletkezik, a levegő hőmérséklete / páratartalmának aránya. Bármilyen hőmérsékleten képződhet egy adott hőmérsékleten.


Amit leírsz ott a mérték sok és a kérdés az honnan jön.


Légköbméter ha nagyon kicsi akkor többlet keletkezik ugyanolyan használat mellett.


Hogy keletkezik a pára kicsapódás (érdemes tudni).

Olyan ez mint a kitöltött hideg üdítőnél a pohár falán 1 perc és gyöngyözik a párakicsapódás. Tehát tapintásra se lehet hideg az üveg.

A belső fűtés is fontos mert a meleg levegő több párát tud elnyelni, magában tartani.


Itt alul több bekezdés:

[link]


Egy dologgal nem értek itt egyet, hogy zuhanyozás után csukjuk be a fürdőszoba ajtót. Ez csak akkor jó elég erős szellőző van benne, ha nincs jobb nyitva hagyni és a szellőztetéskor kiengedni.

[link]


[link]


A nagyon kicsi a légköbméter, kicsi négyzetméter / 2-3 lakó is megnöveli a páratartalmat. Dupla légköbméternél fele annyi a páratartalom. Szóval lehet a kicsi lakóterület miatt is és talán másoknál kicsit több párát is csináltok - ez utóbbira példák.


- wc tető lecsukás

- ne legyen csöpögő csap

- kevesebb növény (vagy semennyi) :P

- főzéskor fedő használata

- konyhában a leves hűléskor legyen fedőzve (fémlábos jó hővezető, kihűl úgy is), ha kihűlt is fedőzve legyen

- kicsit langyosabb vízben zuhanyozás és kicsit rövidebb ideig

- ha lehet ruhaszárítás erkélyen vagy ablak ajtó előtt, és amikor érezhetően párás tőle a levegő kiengedni (5-10p) akár többször is, érdemes erősebben centrifugálni


Itt még van pár hasznos tipp. Be lehet építeni olyan részszellőzőt ami páratartalom szerint nyit és csuk. De szerintem ez az utolsó, lehet hogy csak olyanok a szokásaitok.

[link]

2017. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"- wc tető lecsukás

- ne legyen csöpögő csap

- kevesebb növény (vagy semennyi")...stb...stb...


Hát persze!

És böfögni is tilos, és szex közben se is lihegjenek.

2017. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez általában minden ablakcsere után bekövetkezik. Az oka az, hogy a mai ablakok, a műanyag és a fa is sokkal jobban zárnak, mint a régiek, ezért a természetes szellőzés a töredékére csökken.A lakók viszont ugyan úgy élnek, mint korábban és ugyan annyi pára kerül a lakótérbe ( főzés, mosás, kilégzés, zuhanyozás stb.) A párára lehet megoldás a páramentesítő, de attól még friss levegő nem kerül a lakásba. Megfelelő mesterséges szellőzésről kell gondoskodni. A németeknek létezik erre előírásuk és megvan rá az utólag is könnyen beszerelhető, viszonylag megfizethető termék is.(Xy ablakszellőző a neve.) Különösen az ha a festés költségével vetem össze. a penésztől sokkal veszélyesebb a szén monoxid mérgezés, amiről mostanában sokat írnak a szén-monoxid mérgezésekről is.A lakóterek hermetikus légzárásával könnyen áteshetünk a ló másik oldalára. Ez a termék állandó és huzatmentes szellőzést biztosít és ezzel segít megelőzni a mérgezést is.Nekünk kb. 2004-től van az ablakainkba beépítve.A termékről itt lehet olvasni magyarul:www.innoperform.hu. Ha valahogy megoldható szívesen küldök privát üzenetben fotót a beépített termékről.
2017. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9


E megoldásokkal szinte ugyanott leszünk, hogy bejön a hideg levegő télen s lecsapódik az ablak fölött s keret-ablak közt akár.

A koszról-porról nem is beszélve s takarítása is cirkusz.

Ennyi erővel az ablak s keret szigeteléséből fent megegyező ponton kivágunk 10-10mm-es részt s meg is oldottuk a nagy átalakítást mindenféle szakember s vagyon kifizetése nélkül.


Amennyiben meg párás az idő kint, akkor halott ügy e dolog.

Mindig is a párátlanítás s a szellőztetés a jó megoldás s felváltva.

2017. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!