Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kátrányfoltot mivel lehetne...

Kátrányfoltot mivel lehetne eltüntetni fehér falon?

Figyelt kérdés
Beázott a kémény mellett ami már ki lett javítva, de a falon lévő barnás foltot is el szeretném tüntetni. Attól tartok, hogy a sima fehér falfestéken ismét átüt majd.

2017. dec. 26. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag a kémény újjáépítésével. Azért, mert maga a tégla is kátrányos lett. Hiába lesz újrapucolva, vagy festve, át fog ütni rajta.
2017. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan.

A házat ne építsem fel újból??

2017. dec. 26. 19:01
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Előbb leverni azt a részt, de legalábbis lecsiszolni, bevakolni, aztán újrafesteni.


Laikusként így gondolom.

2017. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Most miért kell személyeskedni?

Leírtam az egyetlen normális megoldást. Gondold végig!

A tégla kátrányos, hiába fested te a falat, azon újra ki fog ütni a kátrány.

2017. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amíg a tégla belső fele kátrányos, addig a hajszál repedéseken újra átszivárog a kátrány. Esetleg eltakarod valamivel.
2017. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Folyékony fólia biztos eltakarná, csak abban nem vagyok biztos, hogy mivel lehetne azt glettelni, festeni.
2017. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki tudott egy picit is gondolkodni és nem milliós költségbe verni egy teljes újjáépítéssel. (Három szintes ház.)

Amúgy magam kitaláltam, és már meg is oldottam kb. ezer Ft-ból.


Amúgy matt fehér spray eltüntette teljes mértékig.

Leírtam, hogy hátha más is így jár, akkor fillérekből megoldhatja. Ráadásul többet már semmi sem oldja fel a festéket az angol leírása szerint, azaz egyben filmszerűen impregnálta is a foltot.

B.U.É.K. mindenkinek.

2017. dec. 28. 17:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy én sem tudom elképzelni, hogy egy beázás miatti barnás foltot a falon miért éppen a kémény teljes átépítésével lehetne orvosolni. A kérdésből egyértelműen kivehető, hogy beázás miatt van a folt.
2017. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást, de mint írtam már megoldottam ezer Ft-ból azonnal száradó matt fehér spray-vel. A hajnal óta szakadó eső sem okozott újabb barna foltot a falon.

Abban is igazad van, hogy egy apró hibáért csak a teljesen hülyék vernék szét az egész házat. Ráadásul a hozzászóló nem is látja be, hogy mekkora idióta, de még ki is kérte magának.

Sajnos ide korlátozás nélkül minden őrült beírhat aki otthon unatkozik. Azt is megértem, hogy aki értette a szakmáját, az már valahol külföldön dolgozik, és itthon már csak a sehová sem kellő maradék van...


Én naívan azt gondoltam, hogy majd olvassa egy szobafestő aki már sokszor találkozott ilyennel és van benne rutinja.

Amúgy minden felmerülő munkát megoldok a ház körül, mert a mostani iparosok nagyobbik része csak kárt tud okozni, és aranyárban dolgozik, ha egyáltalán elvállal egy kisebb munkát. (Tisztelet a kevés kivételnek.)

BUÉK.

2017. dec. 31. 10:27
 10/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Azt megtudnád mondani hogy azt a festéket amivel lefujtad azt át lehete festeni rendes falfestékkel?

2019. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!