Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás felújítása mennyib...

Panel lakás felújítása mennyibe kerül? Bp. Közeli nagyváros. Burkolás munkadíj, glett+festés, ablakcsere munkadíj, stb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

3. emeleti 60m2-es lakás.

Köszönöm!


2017. dec. 27. 21:08
 1/9 anonim válasza:
100%

Csak vidéken tudom az árakat.

Burkolás vidéken kb: 3000-5500ft/m2+anyag(ez is kb ennyi)

Panel lakásnál nem tudom miért kell glettelni? ott a falakat csak "tedizni" és tapétázni kell.

Festés kb 450-750ft/m2 egy szín, a több szín tapéta már emeli az árat.

Ablakra van árkalkulátor az interneten, számolja ki!

Summa:

30 m2 járólap * 5000ft= 150.000*2

20 m2 csempe * 5000ft= 60.00*2

festés kb 300.000-550.000ft

laminált padló 5000ft*m2

sok sok egyéb kiegészítő.

2017. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi egyszer kikalkuláltuk amikor lakást néztünk, hogy tudjuk megéri-e felújítandót venni.

50-55 nm-eseket néztünk, új konyha, fürdő, wc, belső nyílászárók, bejárató ajtók, vezetékek újrahúzása, stb. olyan két millióra saccoltuk és akkor pl. a festést, laminált lapozást magunknak oldottuk volna meg. Az ablakok cseréje ebben nincs benne, annak utána sem néztünk mennyibe kerülne.

2017. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1. Azért kell glettelni, mert totál egyenetlenek a falak, és a tapéta régóta "nincs divatban". A legtöbb ember sima, festhető falat szeretne és azt csak így vagy vlies-szel lehet elérni.
2017. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A panelban nem lehet egyenlőtlen a fal, max fúrás utáni kisebb hibát kell glettelni és a mennyezetet szokták simára kihúzni mivel régen a rücskös volt a divat. (panel: előre legyártott vasbeton elemek, amiket összeillesztenek).

A tapéta meg igazán most divat csak most nem az egész falat, hanem kisebb csíkokban pl kanapé mögött, tv mögött, gyerekszobába állatmintás, nem úgy mint régen a rusnya falat ezzel fedték le a fűrészporos lóf@sszal.

A festékboltba kb 300 különböző mintájú tapéta van kb:2999-19999-ft-ig.

2017. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A panelban nem lehet egyenlőtlen a fal, max fúrás utáni kisebb hibát kell glettelni és a mennyezetet szokták simára kihúzni mivel régen a rücskös volt a divat. "


Te láttál már panel falat pusztán, tapéta nélkül? Én 23 évet húztam le benne (3 különböző lakásban konkrétan), a falak mindenhol rücskösek, konkrétan kiállnak belőle a kisebb nagyobb kavicsok, amiket a betonba kevertek. Pont úgy néz ki belül is, mint kívül (a panelprogram előttről biztos emlékszel még rá).

2017. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én csak VÁÉP-es és GyÁÉP-es panelba laktam és dolgoztam, de ott sehol se olyanok a falak. A pincébe nincs leglettelve ott kisebb egyenlőtlenségek van, de fal síkjából nem áll ki semmi.
2017. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly újítottam az enyémet(panel)vill komplett hál bővitéssel 550 000Ft,festés komplett anyaggal 500000ft,ablakcsere müanyagra+erkélyajtó 550000ft,burkolás anyaggal munkadíjjal komplett 400000ft+1db klíma 250000ft,bejárati ajtó beépítéssel 190000ft,de még nem vagyok rendben a konyhával az még hátra van!
2019. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és ezek Budapesti 2018-as szaki árak számlával!
2019. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyi lemaradt 53 nm panel lakás a konyha meglet bővitve,össze lett nyitva a kisszobával így lett egy hatalmas érkezös konyha.A szakik ismerősök voltak igy is 3 hónapot vártam a munkákra.De korrekt munkát csináltak,de számlát mindenképpen kérj mert az üzletben nincs haverság!
2019. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!