Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penészesedett diszperziós...

Penészesedett diszperziós festékkel festett fal felújítása penész ellen - mész vagy penész elleni festékkel érdemes? Továbbá instrukciók kérése

Figyelt kérdés

A konyhában és a vele szemközti nappaliban jó ideje (~18 éve) tenyészik a penész és szellőztetés, penészirtás ide vagy oda, nem tudtunk megszabadulni tőle. Eü kockázatot nem jelentett szerencsére (pl semmi zihálás, orrfolyás, kiütések).

Kicsiként elfogadtam, amit anya mondott, hogy "nem tudunk mit tenni ellene" és jó ideig nem is nagyon érdekelt, hogy milyen a fal, de most rákerestem, hátha lehet javítani rajta.


A nedvesedés oka a pára, nincs cső a falakban, illetve nem szív fel vizet (mert a centikkel arrébb lévő, ajtóval elválasztott spájz teljesen tiszta).


a két kérdéses szoba falai diszperziós festékkel lettek lefestve, amiről azt olvastam, hogy nem szellőzik. Találtam penész elleni festéket illetve meszet, mint jobb alternatívát.


Az infók után a konkrét kérdések:


1. találtam Héra márkájú penész elleni festéket. Ez tényleg működik, vagy kamu? Ha konkrétan ez nem, akkor van olyan, ami be is válik?


2. ha penész elleni festékkel festem újra, a régit le kell kaparni, vagy simán rá lehet festeni? (az, hogy hogy néz ki vagy elüt, nem érdekel. A penész megszüntetése a cél).


3. ha jól gondolom, meszelés előtt mindenképpen fel kell kaparni a régi festéket. Ehhez kell valamilyen előképzettség, vagy kb egy netes tutorial után mehet a dolog? Milyen eszközzel kaparjuk?


4. védőfelszerelésnek a kaparáshoz ill meszeléshez (a szálló por ill penészspórák miatt) valamilyen munkavédelmi maszkot ill vegyvédelmi szemüveget gondoltam. Tudnátok valamilyet ajánlani, ami nem túl drága, de azért véd? Itt nyilván nem egy sima műtős maszkra gondolok, hanem valamilyen szűrősre.


5. összességében egy avatatlannak mennyire lehetséges egy ilyen projektbe belefogni? Sajnos nincs anyagi hátterünk szakembereket hívni, rengeteg lenne a munkadíj (és a környéken nem is nagyon tudok festőt).


Nyilván mindenkinek lejött, hogy nem értek semmilyen kőműves munkához. Megköszönném, ha építő jelleggel (hehe) írnának válaszokat, mert azért kérdezem meg, hogy ne csináljak baromságot mert "tudom én azt magamtól is".

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 5. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alapprobléma (páralecsapódás) nincs megoldva, akkor bármilyen festéket használsz, vissza fog jönni a penész. Gondolom, a spájzban a hűtés miatt folyamatosan nyitva van az ablak, azért nincs penész. Fontos a falak szellőzése. Nálunk például az egyik szobában a szekrénysor mögött penészedett nagyon a fal, és elég volt annyi, hogy a penészirtás és festés után nem toltuk rá teljesen a szekrényt a falra, hanem maradt mögötte egy 10 cm-es rés, hogy mozogni tudjon a levegő. Párátlanító készülék is segíthet.
2018. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy külső falról van e szó? Általában hőhíd miatt alakul ki alul vagy felül a beton felületnél ha nincs jól szigetelve. Átmeneti megoldás a penészgátló és a festés de valószínűleg mindig ki fog újulni. HŐSZIGETELÉS kintről a megoldás.
2018. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bocs, nem figyeltem, hogy a párától van. Akkor páraelszívó és a párásodó konyhában szellőztetni.
2018. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szellőztetve van rendesen (főzéskor ablak nincs becsukva és amúgy is ott van a tűzhely mellett, nyáron nincs becsukva, télen napi 2x ajtó-ablak nyitva ill főzés esetén persze), illetve hátrébb vannak húzva a szekrények itt is. A spájzról igaz, amit írt, az nyitott, ugyanemiatt nem penészesedik a folyosó sem (am a spájz meszelt. De csak a talajvíz miatt említettem, hogy feltehetőleg nincs).


A korábbi festék lekaparásáról tudnak valami tippet?

2018. jan. 5. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
2018. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tél van, úgyhogy nem lehetne kiüríteni a házat. Még nem estünk neki, valószínűleg nyáron esedékes (vagy akármikor, amikor melegebb van)
2018. febr. 4. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
2020. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!