Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Véleményetek szerint milyen...

Véleményetek szerint milyen fűtés a legoptimálisabb manapság?

Figyelt kérdés

Kis falu, családon belül évi pár m3 fa adott ingyen de ezt most nem venném számításba mert nem mindig van lehetőség rá.

Most veszünk meg egy házat, amiben egy ősrégi gázkazán fűt (tapasztalatból tudom, hogy zabagép az mindenképp cserés).

Ház adottságai tömören 100 m2, emeletes (emelet nem fűtött üresen áll a földszinttől elzártan, leszigetelve).

Körbe a nyár folyamán 10 cm szigetelés és hőszigetelt ablakok.

Új gázkazán? Nem vagyok híve mindamellett maga a kazán 300 + engedélyek a duplájára emelik.


Leginkább a vegyestüzelésű / faelgázosító kazán között vacilálnék, mind a 2höz 1m3-ös tartállyal.

Sima kazán 150-200 körül nem sok költségvonzattal. Mindamellett ott a faelgázosító ami maga 3-600 között mozog és azt mondják jóval hatékonyabb de mennyi idő alatt hozza vissza a plusz költséget?


Valakinek tapasztalat, esetleg egy konkrét cikk az összehasonlításról? Hallottam mendemondákat a faelgázosítórol, hogy megrakod és 36 órán át adja a meleget, de a tapasztalatok mindig többet érnek.


(nem kényelmi szempontból kérdem hanem hatékonyság végett)


Előre is nagyon köszönöm.


2018. jan. 10. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Puffer mellé felesleges a faelg. kazán.

Sok levegővel és száraz fával tüzelj, nekem tökéletesen bevált. Este 80 fokra felnyomom a tartályt, éjjel és napközben apránként szedegeti belőle a meleget a szivattyú. Állandó 21 fok van.

Inkább tegyél 20-30 cm gyapotot a padlásra, az nagyon hamar behozza az árát. Nyáron se melegszik fel hamar a ház.

2018. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A gyapot már most megvan az emeleten, azzal van el/leszigetelve a földszinttől.

Köszönöm a választ

2018. jan. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!