Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nektek mekkora a házatok...

Nektek mekkora a házatok belmagassága? Főleg a régi tipusú vályogházak vagy régi téglaházak belmagassága érdeklne.

Figyelt kérdés
Nálunk most végeztek a gipszkartonosok , 232 cm lett a mennyezet ráadásul még csak aljzatbetonunk van megy még rá valami.Meg lehet szokni?

2018. jan. 14. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az még nem is rossz. Hidd el vannak nyomasztóbb házak is kissebb belmagassággal. Meg fogod szokni. Egyébként vannak 3 méter és két méter belmagasságú vájog házak is.
2018. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tégla

Az egyik fele 380 (nyáron nagyon jó), a másik 250 (télen nagyon jó)

2018. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kádár kocka 100m2-es.2,8m
2018. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hálószobában nem tűnik fel annyira ez kb 12 nm.De a nappaliban (2 szoba közül vettük ki a falat ez lett a nappali) ami 34 nm nagyon nyomasztó egyenlőre az alacsony belmagasság.
2018. jan. 14. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Részvétem, nem biztos, hogy meg fogjátok megszokni, az brutál kevés. Nekem is ennyi a belmagasság a szobámban, de itt jobbára csak ülök a gépnél, a ház "aktívabb" részén, ahol állni szoktam, azért jobb a helyzet. Néha belegondolok, hogy ott is ennyi lenne, brrrr... Így is azért bírom jól a 2,5 méteres, nem valami nagy belmagasságot, mert bármikor ki tudok menni a házból s a kilátásnál is rengeteg a tér.

Persze van, aki jól bírja a kuckósságot.


Nagy szobánál egészen durva lehet az ilyen apró belmagasság, még csak kisebb helyiségeknél láttam ilyet, de ott is nyomasztó kissé.

2018. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, a régi vályogházak, amikben laktam, 2,5m körüli belmagassággal rendelkeztek. A mostani nem nagy régi és amúgyis tégla, a felső szint pedig új.

Nagynénémnél tudom megtapasztalni a 3 méteres belmagasságot (az pár évtizedes téglaház), jó érzés, a nagyszobának különösen remekül áll, de fűtésnél és függönyfelrakásnál megvannak a hátrányai.

2018. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minimum 2,50 kell, ez így nem fogadható el lakásnál. Nagyon nyomasztó lesz és a kis légtér miatt hamar elfogy a levegő, sokat kell szellőztetni, vagy állandóan bágyadtak lesztek az oxigén hiány miatt. Bocs, hogy ezt mondom, de ezt a dolgot több ésszel kellene kezelni. Nálam 3,20 m a belmagasság, kellemes. Manapság inkább 2,80 m körül tervezik, de nagy terekben az is nyomasztó.
2018. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A ház nagy részében 2,7 m. A nappaliban gipszkarton álmennyezet miatt csak 2,6 m. De optikailag csalunk, így nem érződik kevésnek. Festő barátunk volt kiakadva, hogy nagyon kevés Lesz, de aztán ő is azt mondta, hogy ügyesen megoldottuk, nem is feltűnő, hogy alacsonyabb. Kazánházunk kb 2,3 m. Nem tudom elképzelni lakótérben ezt a magasságot, nekem nyomasztó lenne rettenetesen, pedig pici vagyok.
2018. jan. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 William T. Riker ***** válasza:

Hali!

Nekünk a családi ház eredeti belmagassága 2,8 m, tavaly az egyik szobában lett álmennyezet gipszkartonból, az most 2,6 m lett, egész jó, nem nyomasztó, kellemes.

2018. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!