Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül jelenleg egy...

Mennyibe kerül jelenleg egy 85 nm2-es családi házba a komplett gázbevezetés? A ház előtt nincs gázcsonk, csak az utcai gerincre tudnánk rácsatlakozni. Jelenleg cserépkályhákkal fűtünk, s csak kiegészítő fűtésként szeretnénk a gázt.

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ér annyit.

Milliós összeg. Több milliós. Mert terveztetni kell, engedélyeztetni, alapanyagot venni, szakemberrel csináltatni, gázórát szereltetni. Ja, meg új kéményt is (hacsak nem parapetes konvektorokat akarsz)


Inkább vagy vízteres rendszert építtess ki, vagy villannyal segíts rá a mostanira.

2018. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek első hozzászólóval, nem olcsó!

Azt pontosítanám, hogy új konvektort már nem lehet beépíteni (a meglévőt lehet cserélni).

2018. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy röhej, hogy ha manapság nem Budapesten építkezel, kb szart nem érdemes, már az elején tudod, hogy annyiért nem fog elmenni.
2018. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De aki ott akar élni nem eladásra gondol hanem saját kényelmére. Egyébként ha csak rásegítenibakartok akkor ez így marhaság. Mert nem térül meg soha és nem éri meg a befektetett összeget. Akkor már többet ér egy két hiper szuper takarékos klíma beszerelése. Na az pl tökéletes megoldás rásegítésre. Gondolj bele csak a radiátorok a kazán , kémény engeddélyek másfél két milla a ház nagyságától kazán minőségétől függően. Ehez jön a csonk berakása és vezetékek. Nekem egymillió egyszáz ezer volt a fűtés átakítás. Én azt hittem 500 ból kijön. Már volt egy vegyes kazános rendszerem. Berakattam mellé egy puffert. Plusz gázkazán. Új vezeték a földben órától a házig.
2018. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Inverteres klíma a megoldás, akár 2 egység beszereltetése.

Mi Panasonicot szereltettünk be, szintén rásegítésképpen, havi pár ezer forinttal terheli meg a villanyszámlát.

2018. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért szeretnénk bevezetni, mert tavaly, mikor -10 fokok voltak tartósan, már kevés volt a cserépkályha, reggelre hidegek voltak a falak, s csak délután tudtunk befűteni, mikorra hazaértünk. Továbbá 2 napra sem tudunk elutazni télen, mivel valakinek fűteni kell a házat, illetőleg egyszer megöregszünk, bajos lesz a fűtés.
2018. jan. 19. 08:14
 7/11 anonim ***** válasza:
A modern klímákat okos telefonnal tudod szabályozni a világ másik feléről. De akkor vezesd be a gázt 2.5 milla legyen legalább rá
2018. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit erre ráköltenél, abból már le is tudod szigetelni a házat, nyílászárót cserélni, és akkor már bőven elég lesz a cserépkályha is.


Amúgy ott valami probléma lehet, ha nem fűti ki a cserépkályha hidegben a házat. Elvileg nem 5 fokhoz kellett volna, hogy méretezve legyen.


Ha nem akarsz szigetelni, akkor én is a klímát javaslom, nyári forróságok is egyre sűrűbbek, akkor is jól jön.


Sok 80-90 éves ember is fával fűt, bírja. Igaz csak kényszerből, mert nincs más.

2018. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a házba nincs bevezetve gáz. 3 évvel ezelőtt bele akartam vágni a gáz bevezetésébe, de csak az hogy a kerítésen belül legyen egy gázcsonk aminek a végén van egy gázóra került volna kb 1 millióba, hagytam az egészet a fenébe. A pontos tételekre már nem emlékszem, de volt tervezés,engedélyezés, mindenféle illeték, meg valami közterület helyreállítási díj (pontos neve már nem ugrik be, de a lényege, hogy a felbontott aszfalt helyreállítása az utcában), ami megkezdett négyzetméterenként százezer körüli összeg volt.
2018. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! 😊 Akkor még átgondoljuk!
2018. jan. 20. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!