Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos víz és szennyvíz...

Utólagos víz és szennyvíz bevezetés?

Figyelt kérdés
Adott egy ház, amiben nincs víz és szennyvíz bevezetve, szeretnék benne egy fürdőszobát és egy konyhát kialakítani, ez esetben fel kellene törni az összes betont a házban, vagy van erre humánusabb megoldás?

2018. jan. 31. 17:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy olyan házban, amiben nincs víz, a beton már elég silány minőségű lehet.

Hozzáteszem, ha metlaki cementlap van lerakva a fürdőbe és a konyhába, azalatt NINCS beton.

S ha már betonoztok, akkor gondoskodjatok a megfelelő hő- és vízszigetelésről egyaránt!

2018. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
ez egy 90 ben épült téglaház és van alapja, és bizony le van betonozva rendesen.
2018. jan. 31. 18:11
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bizony fel kell törni,legalább is a szennyviznek.

A víz még csak megoldható lenne,de nem szép látvány

2018. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Akkor bizony fel kell törni. De az utolsó mondatomat tartsd szem előtt!

Amúgy hogy-hogy nem lett kialakítva a vízhálózat a házban?

2018. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
A vízhez a falakat kell szétbombáznod, viszont ha nagy a belmagasság, akár azt is csinálhatod, hogy leteszed a szennyvíz csöveket és egy 15 centi betonnal lenyomod, mondjuk én inkább feltörném.
2018. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Nincs alagsor? Ha lenne, akkor lehetne annak a plafonján vinni a vezetékeket. Így csak egy-egy lyukat kell fúrni a felszálló ágaknak.

Ha nincs, akkor mindenképpen vésni kell.

2018. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
nincs, és ha bevinném a fürdőszobába, onnan a fal mentén 2 falon és egy szobán keresztül átvezetném a konyhába a szenyvizet és a vizet, a csöveket pedig gipszkartonnal, majd rá bútorral takarnám, ez így járható út?
2018. jan. 31. 20:29
 8/31 anonim ***** válasza:
Hallanád a csobogást.. meg nem lenne magasan a szennyvíz cső? A víz lefele folyik ám. :D
2018. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Hát a padlónál gondoltam a csöveket elvezetni a fal mentén a padló fal sarokban.

Az nincs magasan.

Csobogás meg, nem hiszem, hogy egy 3 fő lakta családiházban egész nap csobogna a konyha.

2018. febr. 1. 06:28
 10/31 anonim ***** válasza:
A víz még oké így, de a szennyvizet én nem vinném el így a falban.
2018. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!